Üstel: TC ve KKTC devleti yeni Kıbrıs politikasının dimdik arkasındadır

ads ads ads ads
01/03/2024

ads
Üstel: TC ve KKTC devleti yeni Kıbrıs politikasının dimdik arkasındadır

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine gerçekleşen 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katıldıklarını açıkladı.

Forum, dünya liderlerini ve üst düzey yöneticileri bir araya getirerek yaklaşık 4,500 katılımcının iştirak ettiği büyük çaplı bir etkinlik oldu. 

Etkimlikle ilgili açıklama yapan Üstel şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Dünya liderleri ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen 3.Antalya Diploması Formu'na katıldık. 147 ülkeden 19 devlet başkanı, 73 bakan ve 57 uluslararası temsilci olmak üzere 4 bin 500'e yakın katılımcı iştirakiyle Antalya'da başlayan forumda, Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Sayın Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz'ın yaptığı konuşmalar dünyaya ders olacak nitelikteydi. Özelikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs açılımı konusunda yaptığı 'egemen eşitlik' vurgusu TC ile KKTC'nin dış politikada tam bir uyum içerisinde olduğunu net olarak ortaya koymuştur. TC ve KKTC devleti yeni Kıbrıs politikasının dimdik arkasındadır.

01/03/2024 19:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Üstel, TC, KKTC
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.