Uyuşturucu soruşturmasında aranan şahıs tutuklandı

Güney Kıbrıs'tan getirilen uyuşturucu meselesiyle ilgili aranan şahıs göz altına alındı ve mahkemeye çıkarıldı

ads
ads
24/10/2020
kamalı haber

ads
Uyuşturucu soruşturmasında aranan şahıs tutuklandı

Güney Kıbrıs’tan almış oldukları uyuşturucu maddeler ile askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Kuzey Kıbrıs’a girmeye çalışırken yakalan zanlılar Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nikolaev’in suç ortağı olduğu gerekçesi ile tutuklanan zanlı Barış Akartürk mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fadıl Metin, Lefkoşa'da zanlılar Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nıkolaev’in "Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri" ve "kokain ithal ve tasarrufu" ve "Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme" suçlarıyla Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından suçüstü tespit edilerek tutukladıklarını belirtti.

Polis, 22.10.2020 tarihinde saat 21.30, Lefkoşa'da, Narkotik ekibinin pusu görevi yaptığı esnada, Güney Kıbrıs’tan gelip askeri yasak bölgeyi ihlal eden zanlılar Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nıkolaev’in görüldüğünü ve zanlı Nikolaev’in elindeki Dont Stop yazılı çantayı askeri bölgeye attığını anlattı.

Polis, zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’ın üzerinde yapılan aramada sağ ön cebinde yaklaşık 1 gram kokain, şeffaf naylona sarılı 5 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, çanta içinde 130 gram hintkeneviri ile 30 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis, zanlıların suçüstü tespit edilerek tutukladıklarını söyleyerek, zanlı 2’nin gönüllü ifade verip, 21.10.2020 tarihinde Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek, Rum tarafına geçtiklerini, bir şahıstan 2 bin Euro karşılığında 135 gram hintkeneviri, 2 bin 250 Euro karşılığında 31 gram kokain satın aldıklarını belirttiğini söyledi.

Polis, Vladislav Nıkolaev’ın ifadesinde ayrıca zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’la tercümanlık için 400 Euro karşılığında anlaştıklarını belirtti. Polis, zanlıların ifadesinde ayrıca söz konusu maddeleri şuan huzurda bulunan zanlı Barış Akartürk’ün yönlendirmesi ile aldıkları beyanında bulunduğunu söyledi. 

Metin meselenin soruşturmasının geniş çaplı sürdüğünü ve tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.  

24/10/2020 16:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: uyuşturucu, kaçak,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.