Uyuşturucu zanlıları teminata bağlandı

Lefkoşa’da tasarruflarında uyuşturucu madde bulunması üzerine tutuklanan zanlılar Randy Richard Ebakoleane, Ahmet Manga ve Emmanuel Asuquo Umoh mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

ads ads ads ads
06/10/2020
kamalı haber

ads
ads
ads
Uyuşturucu zanlıları teminata bağlandı

Lefkoşa’da tasarruflarında uyuşturucu madde bulunması üzerine tutuklanan zanlılar Randy Richard Ebakoleane, Ahmet Manga ve Emmanuel Asuquo Umoh mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Çavuş, zanlı 1 Randy Richard Ebakoleane, zanlı 2 Ahmet Manga ve zanlı 3 Emmanuel Asuquo Umoh’un Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis, 30.09.2020 tarihinde bir polis ekibi tarafından zanlı 1’in ikametgâhında yapılan aramada 729 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi. Polis, zanlı1’in konu maddeyi zanlı 2’den 300 TL’ye aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Polis, zanlı 2’nin,zanlı 3’ün evinde tespit edildiğini ve makul güç kullanılarak tutuklandığını anlattı. Polis, zanlılar 2 ve 3’ün huzurlarında yapılan aramada tütünle karışık iki adet elle sarılı içinde 336 miligram uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü ve 472 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis, tahkikatın tamamlandığını dile getirerek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına, zanlı 1’in 5 bin TL, zanlı 3’ün 7 bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı birer kefilin 50’şer bin TL kefalet senedi imzalaması koşulları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Yargıç Sağer, zanlı 2’nin ise 12 bin 500 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

06/10/2020 14:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.