Uyuşturucu zanlıları yargılanıncaya değin cezaevine gönderildiler

ads ads ads ads
30/07/2021

ads
ads
ads
Uyuşturucu zanlıları yargılanıncaya değin cezaevine gönderildiler

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı önleme şubesi tarafından yapılan bir operasyonda tasarruflarında ve ikametgâhlarında olmak üzere Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 65 gr ağırlığında madde bulunan Uğur Özbayır ve Osman Özbayır suçüstü hali gereği tutuklandıktan sonra tasarruflarında bulunan uyuşturucu maddeye emare olarak el konulmuştu.

Tutuklandıkları günden beri tahkikat amaçlı poliste tutuklu bulunan zanlılar dün teminat maksatları bakımından yeniden Gazimağusa’da kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldılar.

İddia makamı adına mahkemede yemin altında şahadet veren polis memuru Hüseyin Özdesoy, emare alınan uyuşturucu madde ile ilgili beklenen analiz raporun kendilerine ulaştığını, emare uyuşturucu maddenin 64 gr 928 ml ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğunun belirlendiğini ve bu miktar üzerinden zanlılara yazılı dava tebliğ edildiğini söyledi.

Tahkikatın tamamlandığına değinen tanık polis, sürekli olarak benzeri suç işlemeye devam eden zanlıların ayni suçları işlemeye devam edeceğine dikkat çekti ve yargılanıncaya değin merkezi ceza evine gönderilmelerini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların ileride görülecek davalarında hazır bulunmalarını temin etmek maksadıyla ve her hâlükârda iki ayı geçmemek kaydıyla merkezi ceza evine gönderilmeleri yönünde emir verdi.(MHA)

30/07/2021 18:19
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: uyuşturucu, haberkibris, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.