Aracından uyuşturucu çıktı tutuklandı

ads ads ads ads
11/12/2023

ads
Aracından uyuşturucu çıktı tutuklandı

Lefkoşa'da Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada 53 gram hintkeneviri ve 5 gram kokain ele geçirilen 45 yaşındaki Serkan Zeytuncu tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Narkotik Şube’de görevli polis memuru Serkan Sakallı mahkemede olguları aktardı. Polis memuru 10 Aralık 2023 tarihinde saat 19.30 sıralarında Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafından Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyreden Serkan Zeytuncu’nun kullanımında bulunan SM 773 plakalı araçta arama yapıldığını söyledi.

Polis, yapılan aramada aracın şoför koltuğunun altında 53 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, bir adet metal öğütücü, bir adet yaban marka elektronik hassas terazi ele geçirildiğini açıkladı. Polis memuru, Serkan Zeytuncu’nun üzerinde yapılan aramada ise giymekte olduğu gömleğinin cebinde 5 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti. Polis memuru, ele geçirilen maddelerin devlet kimya laboratuvarına gönderileceğini açıkladı. Polis, uyuşturucu maddelerin sarılı olduğu naylon parçalarının da parmak izi inceleme şubesini gönderileceğini söyledi. Soruşturmanın yeni başladığını, alınacak ifadeler olduğunu, ayrıca mesele ile bağlantılı bir şahsın arandığını açıkladı. Polis memuru, yürütülecek soruşturma kapsamında her iki zanlının da 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının soruşturma kapsamında 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

 

11/12/2023 14:53
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: uyuşturucu, zanlı, aranıyor,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.