HABER KIBRIS

Uyuşturucudan 8 Tutuklama

Polis operasyon yaptı, uyuşturucudan sekiz kişi tutuklandı

ads
18/05/2017
HK

Uyuşturucudan 8 Tutuklama
ads

Polis Basın Bülteni’ne göre, Metehan Giriş Kapısı, Ercan Havalimanı, Haspolat ve Lefkoşa’da yapılan aramalarda çeşitli miktarda uyuşturucu ve uyuşturucu satışından elde edilen para ele geçirildi. Olaylarla ilgili 8 kişi tutuklandı.

Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapan S.M.’nin (E-18) kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık 170 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 700 Euro nakit para bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu araçta yolcu olarak bulunan V.T’nin (K-21) üzerinde yapılan aramada ise yaklaşık 10 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

Yürütülen ileri soruşturmada, olayla bağlantısı olduğuna inanılan M.M.F.A’nın (E-20) üzerinde ve ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 10 gr 200 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde; M.H.S.H’nin .(E-20) ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 10 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 200 TL, 1795 ABD Doları ve 370 Euro nakit para; K.U’nun .(E-37) ikametgahında yapılan aramda ise yaklaşık 1 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile saksı içerisinde ekili 3 kök hintkeneviri türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bitki bulunarak emare alındı.

Ercan Havalimanı’ndan KKTC'ye giriş yapan İ.K.’nin (E-21), üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada da ; yaklaşık 60 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Haspolat’ta Y.D.’nin (E-23) ikametgahında polis tarafından yapılan aramada; 3 ayrı saksı içerisine ekili toplam 87 kök, hintkeneviri türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bitki bulundu.

Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerinde H.Ç’nin.(E-22) kullanımında bulunan araç içerisinde polis tarafından yapılan aramada; içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış ucu yanık sigara ve yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Polis adı geçen kişileri tutukladı.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Uyuşturucu, operasyon
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems