Vazo desenli yumurtaya ilgi

Bingöl’de vazo desenli yumurta yumurtalayan tavuk görenleri hayrete düşürdü. Tavuğun sahibi, yıkanmasına rağmen vazo deseni çıkmayınca yumurtayı saklamaya karar verdi.

ads ads ads ads
01/10/2022

ads
Vazo desenli yumurtaya ilgi

Bingöl merkeze bağlı Kültür Mahallesi’nde bahçelerinde 20 adet tavuk besleyen bir aile, bir yumurtanın üzerinde vazo deseni görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Birkaç gün önce ailenin kızlarından Büşra Koçlardan, sabah tavukların verdiği yumurtaları toplamaya gitti.

Yumurtaları eve getiren Koçlardan, daha sonra onları yıkamak istedi ancak bir yumurtanın üzerinde bulunan deseni görünce şaşlık yaşadı. Tavuklardan birinin yumurtladığı yumurta üzerinde vazo desenini yıkamasına rağmen çıkmayınca, yumurtayı saklamaya karar verdi.

İlk defa böyle bir durum ile karşılaştığını aktaran Koçlardan, “Kümese yumurtaları toplamaya geldim. 20’ye yakın tavuğumuz var, yumurtaları toplamaya gelince fark etmedim, eve götürüp yıkayınca fark ettim. Yumurtanın üzerinde vazo deseni vardı, yıkadık çıkmadı. Deterjanla yıkadık yine çıkmadı. Bunu saklamayı düşünüyoruz. Daha önce yumurta topladım ama böyle bir şey ile karşılaşmadım, görünce bayağı şaşırdım” şeklinde konuştu.

01/10/2022 13:50
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Vazo, türkiye, yumurta
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.