Vücudu yönetme tekniği

ads
18/07/2019

ads
Vücudu yönetme tekniği

Yoga ve akupunktur tedavinin ağrılara iyi geldiği çokça bilinir. 'Mudra' denilen el hareketleri ise alternatif ve etkin bir rahatlama, vücudu yönetme tekniği. Dini bir geçmişi olsa da, mudra herkesin kullanımına açık. Kökleri Hindistan'a dayanan; beyin ve vücudun her noktasını harekete geçirebilen bu el hareketlerine bakın, sizin hayatınıza katkıda bulunacak mı?

Gyan Mudra: Bu hareket hava elementini artırdığına inanılıyor. İstek, yaratıcılık uyuşukluk konularında destek amaçlı kullanılıyor.

Vaayu Mudra: Bu, yine hava elementini artırmak ve kolay stres olan, agresif ve hiperaktif bünyeyi rahatlatmak için.

Aakash Mudra: Bu, uzay elementini artırarak korku, hüzün, sinir ve tıkanıklık hislerini rahatlatıyor. Aynı zamanda vücudu metabolizmaya bağlı atıktan kurtarıyor.

Shunya Mudra: Bu hareket uzay elementini azaltarak kulak ağrısına iyi geliyor.

Prithvi Mudra: Bu hareket toprak elementini artırıyor, ateş elementini azaltıyor. Yorgunluk ve kasların iyileşmesine iyi geliyor.

Surya Mudra: Bu hareket ateş elementini artırıyor ve toprak elementini azaltıyor. Tiroid sıkıntısı çekenlere yarıyor.

Varun Mudra: Bu hareketin su elementini artırdığına inanılıyor. Eklemlerde yanma, ağrı ve kramp varsa bu hareket iyi geliyor.

Jal Shaamak Mudra: Bu hareketin su elementini azalttığına inanılıyor. Ter bezleri çok çalışan, burnu veya gözü akanlara iyi geldiği söyleniyor.

18/07/2019 09:25
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Vücut, haber, kıbrıs, Vücudu yönetme tekniği, Yoga, akupunktur, tedavi, ağrı
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.