WhatsApp yeni özelliği üzerinde çalışıyor

ads ads ads ads
26/11/2021

ads
ads
WhatsApp yeni özelliği üzerinde çalışıyor

Her yeni günde yeni bir beta sürümünü kullanıcılarla buluşturan WhatsApp, şimdi de mesajlara tepki verme özelliğini geliştiriyor.

WhatsApp özellikle son iki ayı fazlasıyla hareketli geçirdi. WhatsApp’ın hem web hem masaüstü hem de mobil versiyonu için birbiri ardına beta sürümleri yayınlandı. Son olarak uygulamanın beta sürümleri için denenen mesajlara tepki verme özelliği için farklı bir yenilik daha deneniyor.

Shift Delete’te yer alan habere göre, son olarak geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web kullanıcıları için çıkartma oluşturma özelliğini getiren ünlü mesajlaşma uygulaması, bir süredir gönderilen mesajlara emojilerle tepki verme özelliği üzerinde çalışıyordu. Daha önce yayınlanan Beta sürümlerinde denenmeye başlayan bu yenilik daha detaylı hale getiriliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında kısıtlı bir kitle için denenmeye başlayan mesajlara tepki verme özelliği üzerinde halen çalışılıyor. Son gelen Beta güncellemesiyle birlikte, özellikle kalabalık gruplarda işe yarayabilecek farklı bir yenilik üzerinde çalışılıyor.

Buna göre yeni dönemde, bir mesaja tepki veren birden fazla kişi varsa, mesajın üzerine basılı tutarak kimin hangi emoji ile tepki verdiği görüntülenebilecek. WABetaInfo tarafından keşfedilen bu yenilik şu an için sadece uygulamanın Apple iOS Beta versiyonunu kullananlar için geçerli. Şimdilik sadece 6 emoji ile sınırlandırılan tepki verme ve tepki veren kişileri görüntüleme opsiyonu, yakın dönemde Android Beta kullanıcıları için de sunulacak.

Mesajlara tepki verme ve verilen tepkileri görüntüleme özelliği halen geliştirilme aşamasında ve yıl sonuna dek sadece Beta sürüm kullanıcılarına özel olacak gibi görünüyor. Yaklaşık 2 aydır WhatsApp tarafından Beta kullanıcılarıyla denenen ve geliştirilmeye başlanan bu yeni özelliğin en geç 2022 yılı başında Android, iOS, Web ve Masaüstü kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

 

 

26/11/2021 19:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: WhatsApp yeni özelliği üzerinde çalışıyor
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.