Whatsapp’tan Topluluklar için yeni özellik!

ads ads ads ads
22/04/2024

ads
Whatsapp’tan Topluluklar için yeni özellik!

WhatsApp Beta sürümünde yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Bu özellik, Topluluklar için oldukça faydalı ve sosyal etkileşimi arttırıcı olarak tanımlanıyor.

WhatsApp Beta 2.24.9.20 sürümünde sunulan Topluluk Etkinlik özelliği detaylarıyla birlikte ön plana çıkıyor.

WhatsApp, son dönemde önemli değişikliklere imza attı. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması, şimdi de yeni bir etkinlik özelliğiyle geliyor. WhatsApp Topluluklar özelliği, önemli gelişmeler hakkında bilgilendirme sağlasa da sosyal etkileşimi artırmak için yetersiz kalıyordu.

Meta, bu durumu daha etkileşimli hale getirmek için çalışmalar yapıyor. WhatsApp 2.24.9.20 beta sürümünde denenmeye başlanan yeni özellikle Topluluklar daha işlevsel hale geliyor. Artık WhatsApp Topluluk sahipleri, etkinlikler düzenleyebilecekler. En dikkat çekici yanı ise daveti kabul eden üyelerle video görüşmesi yapabilme imkanı sunması.

Video görüşmesi yapılabilecek

Bu sayede WhatsApp Topluluk yöneticileri, üyelerle etkinlik özelliği aracılığıyla video görüşmesi yapabilecekler. WhatsApp Topluluklar ve Kanallar bilgilendirici olsa da etkileşim açısından yeterince imkan sunmuyordu. Özellikle WhatsApp Topluluklar özelliği, etkinliklerle birlikte çok daha kullanışlı hale gelebilir.

Bilindiği üzere WhatsApp ile video görüşmesinde en fazla 32 kişi aktif olabiliyor. Yeni WhatsApp Topluluklar özelliğiyle bu sınıra yeni bir boyut eklenmesi de mümkün. Ancak WhatsApp Topluluklar için etkinlik düzenleme, etkileşimin sınırlı olduğu özelliği daha canlı hale getirecek gibi görünüyor.

WhatsApp, yakın zamanda kullandığı arayüzünü değiştirdi ve daha aydınlık bir görünüme kavuştu. Rakipleri karşısında güncel kalmaya odaklanan WhatsApp, 2022'de kullanıcı bilgilerini reklamlarda kullanacağına dair bir sözleşmeyle tartışmalara neden olmuştu. Bu durum, Telegram, Bip, Signal gibi rakiplere kullanıcı kaybettirmesine neden olmuştu.

WhatsApp beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik şu an deneme aşamasında. Ancak WhatsApp beta kullanıcısı olsanız bile bu özelliğin henüz size ulaşmış olması mümkün değil. Eğer WhatsApp beta programına dahilseniz, sürümü kontrol edebilir veya güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

22/04/2024 17:34
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Whatsapp’tan Topluluklar için yeni özellik!
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.