Yangın büyüdü! Mersinlik ve Ardahan tahliye edildi

ads ads ads
23/06/2022

ads
ads
Yangın büyüdü! Mersinlik ve Ardahan tahliye edildi

Mersinlik köyü muhtarı Mutlu Şeker, yangının güney tarafında daha yoğun olduğunu belirterek, köyün boşaltıldığını açıkladı.

 Şeker,  dağın kuzeyinde olan yangının devam ettiğini söyledi.

İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu, Mersinlik bölgesinde dünden beri devam eden ve rüzgarla yayılan alevlerin yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladığını kaydederek Mersinlik köyünün ardından Ardahan köyünün de tahliye edildiğini açıkladı

Toroslu, kriz masasında alınan karar uyarınca Mersinlik’in tahliye edildiğini ve köylülerin Kaplıca’da bir tesise yerleştirildiklerini belirtti. Ardahan'daki vatandaşlar ise İskele içindeki tesislere yerleştirildi

 Toroslu, “Topçuköy’de ise tehlike var ancak şu anda tahliye yok” diye konuştu.

Toroslu, yangın söndürme çalışmalarına katkıda bulunmak için çok sayıda araç ve insan geldiğini ancak kendilerinin böyle bir çağrısı olmadığını kaydederek, yangının çok sarp yerlerde devam ettiğini ve itfaiyenin çok kısıtlı müdahale edebildiğini anlattı.

Şu anda ekstra tanker ve yardım ihtiyacı olmadığını, kalabalığın bölgede kaosa yol açabileceğini kaydeden Kaymakam Ertuğrul Toroslu, aksine bir çağrı yapılmadığı sürece bölgeye tanker gitmesini istemediklerini, ellerindeki olanakların yeterli olduğunu söyledi.

Toroslu, helikopter ve uçaklarla saat 05.45’ten itibaren havadan müdahalenin yeniden başlayacağını da açıkladı.

Kaymakam Toroslu, “Çok ciddi bir felaketin içindeyiz. Devletimiz  Türkiye’nin desteğiyle buradadır. Bu yaraları en kısa sürede saracağımızı düşünüyoruz” dedi.

23/06/2022 05:35
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.