Yapay zeka çağında eğitim: Çocuklar, gelecek işsiz kalmamak için bunları öğrenmeli

Dünya yapay zekanın geleceğini konuşurken uzmanlar, çocukların gelecekte işsiz kalmamak için erken yaşta yapay zekayla bağlantılı çeşitli yetenekleri öğrenmesi gerektiğini vurguluyor.

ads ads ads ads ads
06/05/2024

ads
Yapay zeka çağında eğitim: Çocuklar, gelecek işsiz kalmamak için bunları öğrenmeli

Tahminlere göre hızla yaygınlaşan yapay zeka teknolojisi, yakın gelecekte birçok işi ele geçirecek. 

Yapay zekanın istihdama etkileri tartışılmaya devam ederken uzmanlar, bugün okul öncesi çağda olan çocukların üçte ikisinin bugün var olmayan işler yapacağına dikkat çekiyor. 

Şirketlere yapay zeka hizmeti veren Tomoro AI'nin Direktörü Ed Broussard, bugünün çocuklarının gelecekte "kayıp kuşak" olmaması için 6 yaşına kadar yapay zeka eğitimi alması gerektiğini belirtti. 

'ÇOCUKLAR, İNTERNETSİZ DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENMELİ'

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Broussard, yapay zeka çağında genç nüfusun sahip olması gereken yetenekleri sıraladı. Çocukların merak ettikleri sorulara yanıt ararken ve oyun oynarken ChatGPT gibi sohbet robotlarını kullanmayı öğrenmesini tavsiye eden uzman, yakın gelecekte "internetsiz ve bağımsız düşünmenin" değer kazanacağını kaydetti.

Gençlerin bugün var olmayan işlere odaklanarak kendilerini bu alanlarda geliştirmelerini tavsiye eden Broussard, eğitim sisteminin de yapay zeka teknolojisine uyumlu hale getirilmesi gerektiğini ifade etti. 

Broussard, "Yakın zamanda işler şimdikinden çok farklı olacak ve yeni yetenekler gerekecek. İnternet hafızanın değerini düşürüyor. Yapay zeka sadece bilgi vermenin ötesine geçerek gerçekten birçok işi yapabilir hale gelecek. Çocukların da nasıl düşüneceklerini öğrenmeleri gerek" dedi.

Broussard ayrıca iletişim, problem çözme, fikir geliştirme ve yaratıcılık alanında yeteneklerin iş hayatında öne çıkacağını vurguladı. 

 

06/05/2024 14:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Yapay zeka, Çocuk, işsiz, haber
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Faydası saymakla bitmiyor ama fazlası ölüme götürüyor

HK SAĞLIK

Sağlıklı bir yaşam sürmek için vücudunuzun ihtiyacı kadar su içmeniz gerekir. Su, bir yaşam kaynağıdır ve vücut için sayısız faydası bulunur. Ancak ABD'de yapılan bir araştırma fazla su tüketiminin bilinenin aksine zararlı olabileceğini ortaya çıkardı. Özellikle de egzersiz sırasında içilen suyun ölüme bir götürebileceği ortaya çıktı. Peki, su içmenin zararı var mı? İşte yanıtı...

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.