Yarışma başlıyor

Türkiye Yamaçparaşütü hedef yarışması bugün ve yarın (Cumartesi-Pazar) tamamlanacak

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
Yarışma başlıyor

KKTC Hava Sporları Federasyonu, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Türk Hava Kurumu işbirliğinde organize edilen THK Türkiye Yamaçparaşütü Hedef Ligi 1. Etap yarışmaları resmi açılış ile bugün (Cumartesi) başlayacak.

Resmi açılışta Türkiye’den gelen paramotorlar da gösteri uçuşu yapacak.

Dün (Cuma) yapılan antrenman uçuşlarının ardından bugün ve yarın yapılacak yarışma uçuşlarıyla tamamlanacak organizasyon, Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Tatlısu Belediyesi ve Gençlik Dairesi’nin katkılarıyla yapılacak.

Zeki Ziya “THK ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu’na teşekkür ediyorum”

KKTC Hava Sporları Federasyonu Başkanı Zeki Ziya 3 yıl aradan sonra organizasyonun KKTC’de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti diile getirerek “THK ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.

THK ve THSF ile protokol imzalandı

KKTC Hava Sporları Federasyonu başkanı Zeki Ziya THK ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile çok iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydederek “bu iki kurumumuzla hertürlü işbirliğini kapsayan birer protokol imzaladık. Havacılığın KKTC’de gelişmesi için yeni çalışmalar yapacağız” dedi.

 

Katılım için çağrı

Bu tür organizasyonların ülke adına önemli olduğunu kaydeden KKTC Hava Sporları Federasyonu başkanı Zeki Ziya, seyircilerin katılımıyla bu organizasyonun daha anlamlı olacağını beliryterek herkesi Tatlısu’ya davet etti.

Ziya “koymuş olduğu katkılardan dolayı Tatlısu belediye başkanı Hayri Orçan’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

02/06/2023 16:52
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Türkiye, Yamaçparaşütü
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.