Yasal geldi, Güney'e kaçak geçmek isterken yakalandı

Pasaportu ve eşyaları Güney Kıbrıs'a kaçak yollardan geçen Lüdanlı çiftte kaldı

ads
ads
31/07/2020
HK

ads ads
Yasal geldi, Güney'e kaçak geçmek isterken yakalandı

29 Temmuz’da yasal yollardan ülkemize gelen zanlı bir gün sonra askeri bölgeden Güney Kıbrıs’a geçmek isterken yakalandı.

(Kamalı Haber)

Güney Kıbrıs’a gitmek için askeri yasak bölgeyi ihlal ederken yakalan zanlı Ammar Harmouch tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Erkan Çoban olayla ilgili bulguları aktardı.

Çoban zanlı Ammar Harmouch’un ülkemize 29 Temmuz tarihinde turist olarak PCR tesiti negatif olarak giriş yaptığını ve giriş yaptıktan 1 gün sonra yani 30 Temmuz 2020 tarihinde saat 23.15 raddelerinde Alayköy'de 1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştığı esnada görevli askerler tarafından suçüstü yakalanarak polise teslim edildiğini söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini halan aranmakta olan pasaportu ve eşyaları olduğunu belirterek ilk etapta soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı pasaportu ve eşyalarının kendisinden 1 gün önce ülkeye giriş yapan Lübnanlı 2 çiftin tasarrufunda olduğunu onların aynı yolla Güney’e geçiş yaptığını beyan etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

31/07/2020 13:59
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: güney kıbrıs, kaçak göçmen
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.