HABER KIBRIS

Yaşlanmaya Dur Demenizi Sağlayacak Yöntemler

ads
10/12/2016

Yaşlanmaya Dur Demenizi Sağlayacak Yöntemler
ads

Yaşlanmak ya da olgunlaşmak ruhen güzel bir duygu olsa da fiziksel etkilerinden genellikle kaçınılan bir durumdur. Kimse yaşlanmanın cilde olan etkilerinin ortaya çıkmasını istemez. Yaşınız ilerlerken cildinizin hala genç kalması için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var.

Bağımlılıklar

İnsan sağlığını etkileyen her türlü zararlı alışkanlık cildinize de etki eder. Genç ve canlı bir cilde uzun yıllar boyunca sahip olmak için bağımlılıklarınızdan kurtulmalısınız. Bağımlılık olarak kabullenilmeyen ama bir bağımlılık olan sigaranın yaşlanma üzerindeki etkisi oldukça fazla. Sigara içen ve içmeyen iki insan yan yana geldiğinde yaşlanma etkileri sigara içen kişide 5 kat daha fazla görülmektedir.

Güneş

Yaşamın kaynağı olan güneş aynı zamanda yaşlanmanın habercisi olabilir. Atmosfer tabakasının incelmesi ve zararlı güneş ışınlarının bize daha kolay ulaşır olması da yaşlanmada oldukça etkilidir. Güneşten korunmak, günlük hayatta koruyucu önlemler almak yaşlanmaya dur demenin yolları arasında yer almaktadır.

Çevresel Etmenler

İnsanın kendisine nasıl baktığı kadar nasıl bir çevrede olduğu da cildi açısından önem taşır. Örneğin hava kirliliği cildin nefes almasını engellerken toksik madde emilimine neden olur. Nefes alan bir cilt için spor yapmak ve temiz hava alınabilecek yerlere ziyaretlerde bulunmak gerekir.

Sağlıklı Beslenme

Her şeyin başı sağlık, sağlığın başı ise şüphesiz doğru ve dengeli beslenme. Cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlıklı beslenme ile vermekten daha doğal ve geçerli bir yöntem yoktur.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yaşlanmaya Dur Demenizi Sağlayacak Yöntemler
MANŞETLER

HK KADIN

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems