YDP: Acil öğrenci affına ihtiyaç var

Önder, ülkedeki öğrenci sayısının tehlikeli bir şekilde azaldığı ve üniversite sektörünü tehdit ettiğini söyleyerek, acil öğrenci affına ihtiyaç olduğunu belirtti.

ads
ads
14/12/2019
HK

ads ads
YDP: Acil öğrenci affına ihtiyaç var

 Yeni Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Akın Önder, ülkedeki öğrenci sayısının tehlikeli bir şekilde azaldığı ve üniversite sektörünü tehdit ettiğini söyleyerek, acil öğrenci affına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Önder konuyla ilgili açıklamasında, ülkeye öğrenci getiren, aracı-komisyoncu denilen ve her getirdiği öğrenci üzerinden komisyon alan kişilerin sektörü tehlikeye sokan unsurlardan bir tanesi olduğunu kaydetti. Önder, “Çünkü kontrolsüz bir şekilde çalışan bu aracı-komisyoncular ülkemizi AB ülkesi olarak tanıtmakta ve okuma ve çalışma imkânına sahip bir ülke olarak pazarlamakta, böylece öğrencileri yanıltmaktadırlar” denildi.
 
Önder, şöyle devam etti:

“Çalışıp-okuma ümidiyle adaya gelen ve üniversite harcını yatıramayan bu öğrenciler bir müddet sonra kaçak işçi statüsüyle çeşitli işlerde çalışmaya başlamaktadırlar. Ve böylece 3 önemli riski ülkemize taşımışlardır. Bunlar, güvenlik riski, sağlık riski ve uyuşturucu riski. YDP olarak teklifimiz hükümetimizin harçlarını yatıramayıp kaçak duruma düşen bu öğrenciler için bir defaya mahsus af çıkartması ve üniversitelerinin kayıt ücreti affı ile bu öğrencilere okula kaydetmesinin sağlanmasıdır. Hükümetimizi bu konuda acil önlem almaya davet ediyoruz”

14/12/2019 16:54
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ali Akın Önder, , Yeniden Doğuş Partisi, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.