YDP Genel Sekreteri Erşah Sabit Yılmaz: ''Hükümet Et İthalatı Konusunda Kararlı Durmalı''

ads ads ads ads ads
22/05/2024

ads
YDP Genel Sekreteri Erşah Sabit Yılmaz: ''Hükümet Et İthalatı Konusunda Kararlı Durmalı''

YDP Genel Sekreteri Erşah Sabit Yılmaz, hayvancıların düzenlediği protesto gösterileri hakkında sert açıklamalarda bulundu. Yılmaz, yaptığı açıklamada, Başbakanlık ve Meclis önünde başlayan ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına kadar sirayet eden protestoların maksadını aştığını ve holiganlığa dönüştüğünü belirtti.

Kolluk Kuvvetlerinin Pasifliği Eleştirildi

Kolluk kuvvetlerinin bu holiganlığa karşı pasif kalmasını eleştiren Yılmaz, devletin varlığının sorgulanmasına neden olduğunu ifade etti. Sıradan vatandaşların devlet malına zarar verdiğinde en ağır cezalarla karşılaştığını hatırlatan Yılmaz, Meclis, Başbakanlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın kapılarını kıran protestoculara karşı gerekenin yapılmamasını ve suçüstü yakalanan eylemcilerin birkaç saat sonra serbest bırakılmasını, diğer eylemcileri cesaretlendirdiğini söyledi.

Hükümete Tam Destek: "Et İthalatında Geri Adım Atılmamalı"

Yılmaz, hükümetin et ithalatı konusunda geri adım atmaması gerektiğini vurguladı. En küçük bir tavizin hükümetin diz çökmesi olarak algılanacağını ifade etti. YDP olarak hükümetin et ithalatı konusundaki tavrını ve kararlılığını takdir ettiklerini belirten Yılmaz, bazı kesimlerin hükümeti masaya oturtmak için zorladıklarını da bildiklerini söyledi.

Hükümete Uyarı: "Pozisyonumuzu Gözden Geçiririz"

Hükümetin böyle baskılara direnememesi ve zafiyet göstermesi durumunda, YDP’nin hükümet içindeki pozisyonunu gözden geçirmek zorunda kalacağını açıkladı. 19 Haziran tarihine kadar sadece 50 ton et ithalatı için büyük bir tepki gösteren hayvancılara karşı direnmek ve dik durmanın iktidar olmanın gereği olduğunu ifade eden Yılmaz, hükümetin kararlılığını sürdüreceğine dair inancının tam olduğunu belirtti.

YDP'nin Hükümete Desteği Tam

YDP’nin hükümetin arkasında olduğunu söyleyen Yılmaz, hükümete tam destek verdiklerini açıkladı.

22/05/2024 14:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.