YDÜ Acil Servis Ücretsiz Hizmet Veriyor

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Hizmetlerini Ücretsiz Vermeye Başladı

ads
ads
30/03/2020
HK

Kanser ve diyabet hastaları ile hamilelere muayene ve rutin tetkikleri ücretsiz yapılmaya devam edilecek

ads
ads
YDÜ Acil Servis Ücretsiz Hizmet Veriyor

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan açıklamada Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hasantesi ana binasının pandemi hastanesi olarak görev yapmaya başlaması nedeni ile doğacak acil servis ihtiyacının YDÜ Hastanesi tarafından ücretsiz karşılanması kararı alındı denildi.

Açıklamada ayrıca, kanser ve diyabet hastaları ile hamilelere muayene ve rutin tetkikleri ücretsiz yapılmaya devam edilecek denildi.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel başkanlığındaki Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti; Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ana binasının pandemi hastanesi olarak görev yapmaya başlaması nedeni ile doğacak acil servis ihtiyacının Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından ücretsiz karşılanması kararı aldı. Ayrıca kanser ve diyabet hastaları ile hamilelere muayene ve rutin tetkikleri ücretsiz yapılmaya devam ediliyor.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin bugün aldığı kararla, yaşanan salgın nedeni ile halkın sağlık konusundaki mağduriyetinin ortadan kaldırılması, oluşabilecek daha vahim sağlık sorunlarına hızlı müdahale edilebilmesi ve bu zor günlerin hep birlikte kısa zamanda sağlıkla aşılabilmesi amacıyla, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi acil servisine başvuran hastalara, ayaktan acil servis hizmetlerinin ücretsiz verilmeye başlandığı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin almış olduğu kararla ilgili açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “Halkımızın sağlık ihtiyaçlarını gidermeye yönelik her türlü hazırlığımız mevcuttur. Koronavirüs salgını bitinceye ve devlet hastanesi rutin hizmetlerini verir duruma gelinceye kadar, halkımızın acil servis ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu zor dönemde kimsenin ayrıca bu konuda endişe duymasını istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Salgın nedeniyle başta virüsün bulaştığı hastaları tedavi etmek için canla başla çalışan doktorlar ve tüm sağlık çalışanlarının, polis teşkilatı ve diğer devlet kurumlarının aktif görev alan tüm ekiplerinin göstermiş oldukları büyük çaba ve özverili çalışmalar sonucunda, daha büyük acıların yaşanmasının önüne hep birlikte geçileceğini ifade eden Prof. Dr. Müfit C. Yenen, bu kritik süreçte görev üstlenen herkese teşekkürlerini iletirken, birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğini vurguladı.

 

Kanser ve Diyabet Hastaları ile Bebek Bekleyen Anne Adaylarına Rutin Muayene ve Tetkikleri Ücretsiz Yapılmaya Devam Ediliyor

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin geçen hafta aldığı kararla, düzenli kontrol ve tetkikleri, güvenli ve hijyenik şartlarda kesintisiz devam ettirilmesi gereken hasta gruplarından onkoloji ve diyabet hastaları ile hamileler için Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde ücretsiz hizmet verileceği bildirilmişti. Basın duyurusunun ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ne ilgili gruplardan başvuran kişilerin muayene ve rutin tetkiklerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Prof. Dr. Müfit C. Yenen, içinde bulunulan süreç tamamlanıncaya kadar halk sağlığı için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

30/03/2020 13:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yakın Doğu Üniversitesi, Hastane, Acil Servis, Koronavirüs, haber, kıbrıs, kktc, kıbrıs haberleri
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.