YDÜ'de sergi açılışı

ads
ads
12/03/2020

ads ads
YDÜ'de sergi açılışı

 Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için,Ukraynalı sanatçılar İhor Yurchenko, Solomiia Dorosh, Kateryna Ocheredko, Tetiana Ocheredko, Mykhailo Drimailo ile Kazakistanlı sanatçı Georgiy Makarov ve Tacikistanlı sanatçı Pairav Gulov’a ait toplam 248 eserden oluşan yedi sergi açıldı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, sergiler 20 Mart 2020 gününe kadar 08.00-16.00 saatleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi sergi salonlarında ziyaret edilebilecek

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için, Ukraynalı sanatçılar İhor Yurchenko’ya ait ‘Uzay Förmülü’ baskı resim, Solomiia Dorosh’a ait ‘Doğudan rüzgar’ baskı resim, KaterynaOcheredko’ya ait  ‘Benim sembolüm’ baskı resim, TetianaOcheredko’ya ait ‘Benim hayatım’ resim ve MykhailoDrimailo’ya ait ‘Ufuk’isimlibaskı  resim sergisi ile toplam 173 eser, Kazakistanlı sanatçı GeorgiyMakarov’a ait ‘Uyku-Görme Labirentleri’ isimli  20 eser  ve 35 özel teknikle yapılan çalışma, Tacikistanlı sanatçı PairavGulov’a ait 20 eser ile toplamda 248 eserden oluşan 7 sergi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi sergi salonunda açıldı

Sergiye Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr.Suatİ.Günsel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, enstitü müdürleri, dekanlar, öğretim elemanları, sanatçılar ve davetliler katıldı.

Sergide, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Tacikistanlı Sanatçı Pairav Gulov, Ukraynalı  Sanatçılar Mykhailo Drimailo, Tetiana Ocheredko, Kateryna Ocheredko, Solomiia Dorosh, İhorYurchenko ve Kazakistanlı Sanatçısı GeorgiyMakarov birer konuşma yaptı.

 ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ, SERGİ KURDELELERİ KESİLDİ

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ tarafından Tacikistan sanatçısı PairavGulov’a  Kırgızistanlı Devlet Sanatçısı DogdurbekNurgaziev’in anısına gelecek vaat eden genç sanatçılara Alasya Ödülleri kapsamında verilen “Dogdurbek Nurgaziev” ödülü, Kazakistan sanatçısı GeorgiyMakarov ile Ukraynalı sanatçılar İhorYurchenko, SolomiiaDorosh, KaterynaOcheredko, TetianaOcheredko ve MykhailoDrimailo’ya Gümüş Anahtar Onur Ödülü takdim edildi.

12/03/2020 16:58
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: YDÜ’de, sergi, açılışı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.