Yeni Zelandalı havayolu firması, uçağa binmeden önce yolcuları tartacak

ads ads ads ads
30/05/2023

ads
Yeni Zelandalı havayolu firması, uçağa binmeden önce yolcuları tartacak

Haziran boyunca Yeni Zelandalı havayolu firması Air New Zealand'la seyahat edecek 10 binden fazla yolcudan, uçağa binmeden önce tartıya çıkmaları istenecek.

Independent Türkçe'nin haberine göre, havayolu firması, uluslararası hatlarda seyahat edecek ve yolcu ağırlık anketine katılacak kişileri arıyor.

Air New Zealand'a göre bu girişim "uçağın güvenli ve verimli çalışmasını" sağlamak için "temel" bir gereksinim. Aynı zamanda Yeni Zelanda Sivil Havacılık Otoritesi'nin de şartları arasında yer alıyor.

İç hatlarda uçan yolcular 2021'de tartılmıştı. Halihazırda pandemi sonrası uluslararası seyahat başlamışken, tartılma sırası uluslararası uçak yolcularına geldi.

The Independent'ın daha önce haberleştirdiği üzere uçuş öncesi her yolcunun tartılması güvenliği artırabilir ve her bir uçuşun yol açtığı çevresel zararı azaltabilir. Halihazırda havayolu firmaları, "varsayımsal kütle" kullanarak yolcuların toplam ağırlığını önceden belirlenmiş sayılar üzerinden tahmin ediyor.

Firma, el bagajlarını tutarken tartılma hususunda tereddüt gösterebilecek yolculara endişelenecek bir şey olmadığına dair güvence vermeye istekli.

Air New Zealand'ın biniş kontrol geliştirme uzmanı AlastairJames, "Tartıya çıkmanın ürkütücü olabileceğini biliyoruz. Müşterilerimize görünür hiçbir yerde ekran olmadığına dair güvence vermek istiyoruz. Ağırlığınızı kimse göremeyecek. Biz bile. Tamamen anonim" dedi.

Basit ve gönüllülük esasına dayalı. Tartılarak sizi her defasında güvenli ve verimli biçimde uçurmamıza yardımcı olacaksınız.

James, her kalkış öncesi pilotun yüklenmiş uçağın ağırlığını ve dengesini bilmesi gerektiğini belirtti.

Kargodan kabindeki yemeklere, bagajdaki bavullara kadar uçakta olan her şeyi tartıyoruz. Müşteriler, mürettebat ve kabin çantaları içinse bu anketi yaparak elde ettiğimiz ortalama ağırlıkları kullanıyoruz.

Anket, Auckland Uluslararası Havalimanı'ndan kalkan seçilmiş Air New Zealand uçuşlarının kapı salon girişlerinde 2 Temmuz 2023'e kadar gerçekleştirilecek.

Bu ay bir kadın, bir yolcu arkadaşından uçağa binmeden önce bagaj tartısına çıkmasının istendiği iddiasını Tiktok'a taşımıştı.

Kaynak linki: https://www.independent.co.uk/travel

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

30/05/2023 21:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Yeni Zelandalı havayolu firması, uçağa binmeden önce yolcuları tartacak
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.