HABER KIBRIS

Yenierenköy Belediyesi için seçim yapılmayacak

Yalınkaya, ‘çalışanların 5 aylık alacağı var, biz bir an önce çalışanların mağduriyetinin giderilmesi ve yeniden hizmet verilmesini istiyoruz’ dedi.

ads
17/02/2018

Yenierenköy Belediyesi için seçim yapılmayacak
ads

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, 2018 yerel seçimlerine kadar olan 4 aylık sürede Belediye Yönetimi’nde bir önceki seçime katılan adayların gelecebileceğini kaydetti.

Yalınkaya, konu hakkında İçişleri Bakanlığı ile istişare içinde olduklarını da bildirdi.
Yenierenköy Belediye Başkan Vekilli Mehmet Kadı ve Belediye Meclis üyelerinin istifasının ardından Belediye’nin durumuna ilişkin Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Yalınkaya, değerlendirme yaptı.

BRT’ye konuşan Yalınkaya, ‘Belediye yönetiminde toplu istifanın bir ilk olduğunu ve böyle bir durum için yasal mevzuat bulunmadığına dikkat çekerek;‘İta amiri olmaması nedeniyle Belediyenin açılamadığını ve araçların kullanılamadığını’ belirtti.

Yenierenköy Belediyesi için seçime gidilip gidilmeyeceğine ilişkin ise Yalınkaya, YSK’dan gelen görüş doğrultusunda seçim yapılmayacağı bilgisini verdi.

‘2018 yerel seçimine 4 ay kaldığını´anımsatan Yalınkaya, ‘Haizran ayına kadar Belediye yönetiminin bir önceki seçimde en fazla oyu alan ikinci adaylar tarafından doldurulabileceğini’ belirtti.

BES Başkanı Yalınkaya, elzem hizmetlerin yürütülmesinde ise sadece defin işlemlerinin gönüllü çabalarla yapılabilebileceğini kaydetti.

Yalınkaya, ‘çalışanların 5 aylık alacağı var, biz bir an önce çalışanların mağduruiyetinin giderilmesi ve yeniden hizmet verilmesini istiyoruz’ dedi.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yenierenköy Belediyesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems