HABER KIBRIS

Yerbilim Mühendisleri Odası’nın yeni başkanı Oğuz Vadili

Yerbilim Mühendisleri Odası 38. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

ads
04/03/2018

Yerbilim Mühendisleri Odası’nın yeni başkanı Oğuz Vadili

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı odalarda genel kurullar dönemi başladı. Bu çerçevede birlik içerisindeki ilk genel kurul Yerbilim Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirildi. KTMMOB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 38. Olağan Genel Kurulda oda başkanlığına oy birliği ile tek aday olan Oğuz Vadili getirildi.

Yönetim kurulu üyeliklerine ise; Naim Korkmazcan, Beste Arslan, Erol Can İnce ve Arif Özyankı asil üyeler olarak, Elif Biryılmaz ve Turhan Öznesil yedek üyeler olarak seçildi.

Karaman: Seçilerek gelinen hiçbir görev iki dönemden fazla sürdürülmemeli

Genel kurulda faaliyet raporunun ve mali raporun okunması sonrasında üyeler geçmiş dönemle ilgili eleştirilerini ve yeni döneme dair önerilerini sundu. İki dönem oda başkanlığı yaptıktan sonra bu göreve yeniden aday olmayarak görevini devreden geçmiş dönem oda başkanı Birol Karaman genel kurulda üyelere hitap etti.

Seçilerek gelinen hiçbir görevin iki dönemden fazla sürdürülmemesi gerektiğine inandığını söyleyen Karaman, bu çerçevede 2016 yılındaki genel kurulda ikinci ve son kez destek istediğini hatırlatarak bugün de görevini devretmek üzere olduğunu belirtti. Geride kalan 4 yılda üyelerin desteği ve yönetim kurulu üyelerinin özverili çabalarıyla çok sayıda faaliyet yapıldığına vurgu yapan Karaman, bunun mali tablolara da yansıdığını belirtti.

Akyel: Görevimiz odalarımıza destek olmak

KTMMOB Genel Başkanı Selcan Akyel de genel kurula hitabında önceki yönetime çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar diledi. Birlik olarak görevlerinin odalara destek olmak olduğunu belirten Akyel, yeni dönemde de bu anlayışla ortak çalışılabilecek konularda odalar arası uyumun sağlanmaya çalışılması gerektiğini vurguladı.

Vadili: Önümüzde yoğun bir çalışma programı var

Yerbilim Mühendisleri Odası başkanlığına seçilen Oğuz Vadili ise yaptığı konuşmada önlerinde yoğun bir çalışma programı olduğunu ve bu noktada üyelerin desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti. Başta su ve hidrokarbon yatakları konusunda önemli gelişmeler yaşandığını ancak Kıbrıslı Türklere ait kurumların süreçler içerisinde yeterince yer almadığına inandıklarını belirten Vadili, bu konularla ilgili oda bünyesinde bilimsel teknik kurullar oluşturarak ortak akılla hareket edeceklerini vurguladı. Önümüzdeki dönemde gündeme gelecek konularda meslek grubu olarak ne kadar hazırlıklı olunursa süreçlere dâhil olunmasının da o kadar mümkün olacağını ifade eden Vadili, genel kurulun kendilerine gösterdiği güven için teşekkür etti.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yerbilim Mühendisleri Odası
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.