Yılmaz Erdoğan: Banyosu olmayan evde dört kişi kaldık!

1993 yılında senaryosunu yazdığı ve Demet Akbağ ile başrolünü paylaştığı 'Bir Demet Tiyatro' ile geniş kitleler tarafından tanınan Yılmaz Erdoğan, kendi yaşamına dair yakın arkadaşı Ahmet Mümtaz Taylan ile sohbetinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 1967 Hakkari doğumlu olan ünlü oyuncu ve yönetmen, Ankara'da lise eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul'da yaşadığı zorluklardan bahsetti.

ads ads ads ads
30/09/2022

ads
Yılmaz Erdoğan: Banyosu olmayan evde dört kişi kaldık!

'Otogargara, 'Bir Demet Tiyatro' ve 'Sen Hiç Atesböcegi Gördün Mü?' oyunları, 'Vizontele', 'Neşeli Hayat', 'Bir Zamanlar Anadolu'da', 'Organize İşler', 'Kelebeğin Rüyası', 'Son Umut' ve 'Ekşi Elmalar' filmleriyle tanınan Yılmaz Erdoğan, NTV'de sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan'ın yaptığı 'Empati' programına konuk oldu.

"ARKADAŞLAR 'DUR OĞLUM BİRİNA AŞIK OLURSUN' DEDİLER"

İstanbul'a ilk geldiği zamanı anlatan 54 yaşındaki sanatçı, "İstanbul'u ilk geldiğimde sevmemiştim. 'Ankara'ya mı dönsem?' diye düşünmüştüm. Sonra arkadaşlar 'Dur oğlum birine aşık olursun falan beraber gelişir' dediler, nitekim öyle oldu" ifadelerini kullandı.

"YIKANMAYA 10 GÜNDE BİR HAMAMA GİDİYORDUM"

İlk ve ortaokulu Hakkari'de bitirdikten sonra eğitimine Ankara Aydınlıkevler Lisesi'ne devam eden oyuncu, liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini kazandı. Ünlü isim, İstanbul'un Kocamustafapaşa semtinde üç arkadaşıyla bekâr evine yerleşti. Yılmaz Erdoğan, o günler hakkında konuştu.

İstanbul'da Kocamustafapaşa'da 3-4 arkadaşız, zor bir evde kalıyoruz. Zor bir ev diye geçiyorum orayı, banyosu olmayan zorlukta bir ev. 10 günde bir hamama gidiyoruz. 'Madenci misin sen, madende mi çalışıyorsun?' dedi keseleyen arkadaş. Sonra burada DSİ ile futbol idmanlarına çıkmaya başladım, Üçüncü lige çıkmışlardı o zaman. Okul Ayazağa'da, ev Kocamustafapaşa'da, kulüp Çamlıca'da, bir de tiyatro Beyoğlu'nda başladı. Tiyatroyu görünce, 'Ben bunun peşindeyim' dedim.

30/09/2022 09:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Yılmaz Erdoğan, magazin, haber
MANŞETLER

HK MAGAZİN

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.