Yine sahte Lüksemburg oturum belgesi, 1 kişi tutuklandı

ads ads ads ads
22/04/2021

ads
ads
ads
Yine sahte Lüksemburg oturum belgesi, 1 kişi tutuklandı

Ercan Havalimanı'ndan sahte Lüksemburg oturum belgesi ile çıkış yapmak isteyen bir kişi tutuklandı.

Dün saat 18:30 sıralarında, Ercan Havaalanında, sahte Lüksemburg oturum belgesi ile KKTC'den çıkış yapmak isteyen C.C.K.(E-34), tutuklandı. 

Sahte belgeyi KKTC’den çıkış yapmak için görevli memura veren zanlının sahte davranışla kayıt teminine teşebbüs ettiği belirlendi

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı ülkeye yurtdışından okumak ve beraberinde çalışmak için geldiğini ancak durumun böyle olmadığını gördüğünü söyledi. Zanlı bu nedenle daha önceden kendisini buraya gönderenle irtibata geçtiğini ve bu belge ile başka bir ülkeye gidebileceğini öğrenmesi üzerine ülkeden ayrılmak istediğini mahkemeye aktardı. Ancak belgenin sahte olduğunu kullanınca öğrendiğini bu yüzden özür dilediğini söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının davasında hazır olması maksadı ile 1 ayı aşmayan bir süre cezaevinde beklemesine emir verdi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta da yine sahte Lüksemburg oturum belgesi ile Ercan'dan çıkış yapmak isteyen iki kişi tutuklanmış mahkemede dolandırıldıklarını iddia etmişlerdi.

 

Polis soruşturması sürüyor

 

 


 

22/04/2021 12:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Lüksemburg oturum belgesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.