Yüksek tansiyona 112 gibi yetişen besinler!

ads ads ads ads
23/01/2023

ads
Yüksek tansiyona 112 gibi yetişen besinler!

Yüksek tansiyon yani hipertansiyon tehlikeli bir rahatsızlık. Yüksek tansiyona iyi gelen besinleri sizler için araştırdık. Peki ne tüketirsek bu problemi yaşamayız? İşte yanıtı...

Hipertansiyon kalp ve damar hastalıklarına neden olur. Limon ve zeytinyağı ise kan basıncını dengeler. Yüksek tansiyonu düşürür. İşte hipertansiyona en doğal çözüm yöntemleri...

Başınızı soğuk su ile yıkamanız yüksek tansiyonunuzu düşürmek için doğru bir adım olacaktır. Çünkü soğuk su sinirlerinizi uyardığı için tansiyonunuzun düşmesine ön ayak olacaktır.

Kekik tüketimi ya da kekik suyu kaynatılması, düşürmekte yararlı olacaktır.

Yoğurt veya ayran tüketebilirsiniz.

Limon tüketimi doğru bir tercih olacaktır. Çünkü limon suyu damarların tıkanmasına neden olan bazı maddeleri vücudumuzdan temizleme görevini üstleniyor. Her sabah bir bardak suya yarım limon sıkarak sizde bu maddelerin vücudunuzdan uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sarımsaklı ürünler tercih edebilirsiniz. Sarımsak tansiyonunuzun düşmesini hızlı bir şekilde sağlayacaktır. Her gün 1-2 diş sarımsak tüketimine özen gösterin.

23/01/2023 22:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Yüksek tansiyona 112 gibi yetişen besinler!
MANŞETLER

HK SAĞLIK

İnternetten alıp tek başına botoks yapanlar var!

HK SAĞLIK

Ciltteki yaşlılık belirtilerinin önüne geçmek için gerçekleştirilen botoks uygulamasına talepler artarken, bu işlemi tek başına yapmak isteyen pek çok kişi internette satılan botoks ürünlerine de rağbet gösteriyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal son dönemde sadece kadınlar değil, erkeklerin de çok sık başvurduğu yöntemlerden olan botoks için merdiven altı kliniklere ve sahte ürünlere karşı uyardı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.