Yunanlıların iddiası yalan çıktı

ads ads ads ads
13/04/2024

ads
Yunanlıların iddiası yalan çıktı

Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Fariz Rzayev’in, Yunanistan ziyareti sırasında Azerbaycan’ın KKTC’yi tanımayacağına dair güvence verdiğine ilişkin Yunan kaynakları tarafından yayılan haber yalan çıktı.

RZAYEV GÜVENCE VERMEDİ

Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Fariz Rzayev Yunanistan’daki temasları sırasında Azerbaycan’ın KKTC’yi tanımayacağına dair bir güvence vermedi.

Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Rzayev Yunanistan ziyareti sırasında Yunanistan Dışişleri ve Savunma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni ile görüşmüştü. Görüşme sonrasında Yunan Komisyon Başkanı Dora Bakoyanni Azeri Bakan Rzayev’in KKTC’yi tanımayacaklarına dair kendilerine güvence verdiğini iddia etmişti.

YUNANLI KOMİSYON BAŞKANININ İDDİASI YALAN ÇIKTI

Haber Kıbrıs’ta yayınlanan haberin ardından, bu iddia sonrasında yapılan uyarılar üzerine Yunanistan tarafı yapılan açıklamayı geri çekti ve sadece tarafların görüştüğünü medya ile paylaştı.

YUNANLILAR ATTIKLARI TWİTTİ DEĞİŞİRDİ

Yunanistan tarafı Azeri Bakan ile yapılan görüşme sonrasında görüşmede Bakan Rzayev’in kendilerine KKTC’yi tanımayacaklarına dair güvence verdiğine ilişkin attıkları resmi twitti, tarafların sadece görüştüklerine dair kısa bir bilgi notu ile değiştirdi.

 

13/04/2024 12:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.