Yurt Dışında Eğitim Gören Öğrencilerin Aşı İçin Başvuru Yapmaları Gerektiği Duyuruldu

YÜKSEK ÖĞRENİM VE DIŞİLİŞKİLER DAİRESİ YURT DIŞINDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN AŞI İÇİN BAŞVURU YAPMALARI GEREKTİĞİNİ DUYURDU

ads ads ads ads
20/01/2021

ads
ads
Yurt Dışında Eğitim Gören Öğrencilerin Aşı İçin Başvuru Yapmaları Gerektiği Duyuruldu

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, yurt dışındaki eğitim kurumları tarafından yüz yüze eğitime çağrılan öğrenciler için Covid-19 aşı başvurularının “https://yobis.mebnet.net” internet adresinden yapılması gerektiğini bildirdi.

Daire müdürü Ziya Öztürkler yazılı açıklamasında, yurt dışında faaliyet gösteren bazı yükseköğretim kurumlarının, 2020-2021 bahar dönemi itibarı ile yüz yüze eğitime başlamak üzere öğrencilerine çağrıda bulundukları bilgisinin kendilerine ulaştığını kaydetti.

Öztürkler, bu bağlamda 3. ülkelerde ve TC’deki kayıtlı bulundukları yükseköğretim kurumları tarafından yüz yüze eğitim için çağrılan KKTC uyruklu yüksek öğrenim öğrencilerinin, öğrenim gördükleri ülkelere sorunsuz bir şekilde seyahat edebilmeleri ve sağlıklı olarak eğitimlerine devam edebilmeleri maksadıyla aşılama programını planlayacak olan Sağlık Bakanlığı’na gerekli bildirimin yapılabilmesi için başvuru yapmalarını istedi.

20/01/2021 12:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: aşı, yurt dışı, koronavirüs, öğrenci
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.