Yüzyılın hastalığı olan unutkanlığın doğal ilacı!

ads ads ads ads
16/01/2023

ads
Yüzyılın hastalığı olan unutkanlığın doğal ilacı!

Yüzyılın hastalığı olan unutkanlığın önüne geçmek için erken yaşta hareket etmek lazım. Uzmanlar bunun için en doğal ilacın kereviz olduğunu açıkladı. Sizler için kerevizin faydaları hakkında yazı yazdık. Beynin fonksiyonel işlevselliğini artıran kerevize dair merak edilenler haberin detayında. Peki kerevizin faydaları nelerdir? İşte yanıtı...

Unutkanlık beynin işlevsel fonksiyonlarının azalmasıyla 25 yaş sonrası başlayan ciddi bir hastalıktır. Yüzyılın hastalığı olarak görülen unutkanlığın en doğal ilacı ise kereviz olarak kabul edilir. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda doğal ilaç kerevizin tüketim şeklini sizler için derledik.

Kereviz içeriğinde yüksek oranda antioksidan barındırır. Bu sayede sinir hücreleri hızla yenilenir.

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR?

* Yapılan araştırmalarda kereviz özünde bulunan süt kıvamındaki yapı vücuttaki sinir hücrelerinin aktivitesini yeniler. Bu da beyne giden aktiviteyi artırır. Beynin sağ sol lop kısımlarında aktif olan sinir hücreleri sayısı artıkça da unutkanlığa yakalanma riski azalır.

* Öte yandan kereviz mide asidini dengeleyerek sindirim fonksiyonlarını düzenler. Bu da kilo alma sorunlarının riskini azaltır.

* Kerevizin en büyük faydası ise kötü kolesterolü düşürerek kandaki basıncı düzenler. Tansiyon ve kalp damar sorunlarının önüne geçer.

* Vücutta asitlenmenin önüne geçerek mesane ve idrar torbasında enfeksiyon sorunlarını çözer. İltihabı azaltarak vücudun ödem dengesini sağlar.

16/01/2023 22:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Yüzyılın hastalığı olan unutkanlığın doğal ilacı!
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.