Zanlı 6 gün tutuklu kalacak

Lefkoşa’da meydana gelen cinsel tecavüz ve darp suçlarına methaldar olarak tutuklanan zanlı Kelvin İnogbenejole bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

ads
02/07/2020
HK

ads
Zanlı 6 gün tutuklu kalacak

Lefkoşa’da meydana gelen cinsel tecavüz ve darp suçlarına methaldar olarak tutuklanan zanlı Kelvin İnogbenejole bugün  mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Müfettiş Muavini Songül Aki, zanlı Kelvin İnogbenejole’nin Cinsel tecavüz ve darp suçlarına methaldar olduğunu belirtti. Aki, 28 Haziran 2020 tarihinde 02.15’te zanlının ikametgâhında yatak odasında Lefkoşa’da sakin kız arkadaşına darp edip, cinsel tecavüzde bulunduğu yönünde şikâyet olduğunu anlattı. Polis, zanlının yazılı ifade verdiğini ve ayni gün tutuklandığını belirterek, müşteki ve zanlının doktor kontrolünden geçirildiğini, olay mahallinden emareler alındığını anlattı. Polis, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve darp, cebir izine rastlanmadığını ancak cinsel saldırı bulgusu olduğunu belirtti. Polis, tahkikatın hala devam ettiğini söyleyerek, salimen yürütülebilmesi için zanlının 6 gün tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, iddiaları reddetti ve sevgili olan çiftin gönüllü olarak ilişkiye girdiğini savundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.  (Kamalı Haber)

02/07/2020 14:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kelvin İnogbenejole, tecavüz, zanlı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.