Zanlı Gönüllü İfade Verdi

ads
24/08/2019

ads
ads
Zanlı Gönüllü İfade Verdi

Ülkede izinsiz olarak yaklaşık 1 yıldır kaçak olarak kalan ve önceki gün Ercan Havaalanı'ndan çıkış yapmak isterken yakalanan zanlı Zaki Baseem Lazim Ghazlawi’nin kaçak olduğu anlaşılması üzerine tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mehmet Bayır olayla ilgili bulguları aktardı. Bayır huzurda bulunan zanlı Zaki Baseem Lazim Ghazlawi’nin 24 Ağustos 2019 tarihinde saat 03.15'de Ercan havalimanında yapılan kimlik kontrolü esnasında 13 Ekim 2018 tarihinden itibaren KKTC'de ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini söyledi. Polis olayın akabinde tutuklanan zanlının gönüllü ifade verip ülkede çeşitli yerlerde kaçak olarak çalıştığı ve bazen pansiyonda bazen de sokakta kaldığı beyanında bulunduğunu belirtti.  Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmada zanlının ülkede kaçak geçirdiği süre içerisinde ne yaptığının araştırılıp suça karışıp karışmadığının araştırılacağını söyledi. Polis aktarmış olduğu olgular ışığında zanlının ilk etap da soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

24/08/2019 11:13
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Zaki Baseem Lazim Ghazlawi, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.