Hırsızlık yapan zanlı serbest bırakıldı

Lefkoşa’da meydana gelen “bina açma, sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz" suçlarından tutuklanan Fırat Deniz teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

ads ads ads ads
27/02/2024

ads
Hırsızlık yapan zanlı serbest bırakıldı

Lefkoşa’da meydana gelen “bina açma, sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz" suçlarından tutuklanan Fırat Deniz teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Fırat Uğuroğlu mahkemede olguları aktardı.

Polis, 25.02.2024 tarihinde saat 15.00 raddelerinde zanlının Lefkoşa’da K.D.'nin sorumluluğunda olan Şht. Salih Cibir Sokaktaki boş binaların içerisine bir cürüm işlemek kastı ile kuzeye bakan ahşaptan mamül pencerelerini kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattıktan sonra içeriye girerek, bina içerisinde bulunan tüm elektrik kablolarını hasara uğratıp söküp, metal ev eşyaları ile birlikte konu ikametgahların dışına çıkararak çaldığını söyledi.

YATAĞIN ALTINDA SAKLANIRKEN YAKALANDI

Polis, zanlının aynı binanın çerisinde Adli Şube’de görevli ekip tarafından yatak altında saklandığı bir esnada bulunarak suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, aynı gün zanlının evinde arama yapıldığını, kanunsuz herhangi bir şey bulunmadığını söyledi.

"İLAÇ KULLANDIM, HATIRLAMIYORUM"

Polis, zanlının kasti hasara uğratıp sirkat ettiği elektrik kabloları ve metal ev eşyaları ile birlikte işlemiş olduğu suçta kullandığı araç ve gereçlerin emare olarak zapt edildiğini açıkladı. Polis, zanlının ifadesinde ilaç kullandığını, ne olduğunu bu nedenle hatırlamadığını söylediğini aktardı.

Soruşturmanın zanlının etki edeceği kısmının tamamlandığını kaydeden polis, teminat talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 30 bin TL nakit teminat yatırması, haftada bir gün ıspat-ı vücut etmesi ve iki kefilin 300’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve yurt dışına çıkış yasağı şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.  
(Kamalı Haber)

27/02/2024 13:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.