Kaçak hırsızlar bıçakla tehdit edip darp ettiler!

ads ads ads ads
21/02/2024

ads
Kaçak hırsızlar bıçakla tehdit edip darp ettiler!

Girne’nin Karşıyaka bölgesinde iki eve girerek, soygun gerçekleştirilen, ayrıca ev sahiplerine dehşeti yaşatan Yunus Reşit Ağaoğlu ve Emrah Kızıltaş dün Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.Polis memuru Mehmet Faslı mahkemede olguları aktararak, ek süre talep etti.

Polis, zanlıların 17 Şubat 2024 tarihinde 00:00 05:30 saatleri arasında Karşıyaka'da Üç Oluk Sokak üzerinde bulunan inşaatları henüz tamamlanmamış ikametgahlardan birinde kalan C.G.’nin (E-56) evine yatak odası balkonunun kapısından girdiklerini söyledi.

"EV SAHİBİNİ BIÇAKLA KORKUTUP DARP ETTİLER"

Polis, zanlıların C.G.Y’yi bıçaklar ile korkutup ciddi şekilde darp ettikten sonra kemer ile ellerini bağlayıp bir adet Samsung A50  marka ve Red Mi 12 C marka cep telefonunu, giymekte olduğu eşofmanın cebine muhafaza ettiği 4 bin 900 TL ile yatak odasında bulunan 400 Dolar nakit para ile 2 çift çorap ve iki atleti çaldıklarını, ayrıca 1 adet Reeder P13 marka cep telefonunu yere atıp kırdıklarını açıkladı.

"SOYDUKLARI EVİN SAHİBİNİN ELLERİNİ BAĞLAYIP BAŞKA EVE HIRSIZLIĞA GİTTİLER"

Polis, zanlıların daha sonra C.G.’yi elleri bağlı şekilde yanlarına alıp ikametgahtan çıkararak yan taraftaki yine inşaatı henüz tamamlanmamış yerde kalan G.H. (E-41/Bangladeş) ile M.A.R.’nın (E-29/Bangladeş) kalmakta olduğu ikametgaha oturma odasının kapalı ve kilitsiz durumdaki kapısından girdiklerini açıkladı. Polis, zanlıların iki şahsı bıçakla korkutup, ciddi bir şekilde darp ettikten sonra onların ellerini ve ayaklarını yanlarında götürdükleri C.G.’ye çarşaf bezlerle bağlattıklarını belirtti.

"İKİ BANGLADEŞLİ ŞAHSI DARP EDİP BANYOYA KİLİTLEDİLER"

Polis,  zanlıların iki şahsı banyoya kilitlediğini, daha sonra ikametgahın yatak odası içerisinde bulunan G.H.’ye ait 3.000 TL. nakit para, 2 adet pantolon, 3 adet tişört ve 2 adet tarihi dolmuş ve bir  adet yeni Bangladeş pasaportu ile M.A.R.’ya ait 2 bin 900 TL ve 20 Sterlin nakit para ile bir adet Samsung A10 marka cep telefonu, Bangladeş sürüş ehliyeti ,kimlik kartını, 1 adet siyah renk sırt çantasını, 4 adet pantolon ve 3 adet tişörtünü sirkat ettikten sonra Bangladeşlileri  elleri ve ayakları bağlı şekilde banyoda kilitli bırakarak tekrar C.G.’yi yanlarına alıp kaldığı ikametgaha geçerek saat 05:30'a kadar onu bıçakla korkutup birbirlerini değişerek uyuduktan sonra oradan kaçtıklarını açıkladı.

"ZANLILAR AYNI GÜN YAKALANDILAR"

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını, zanlıların aynı gün Girne’de tespit edilerek, tutuklandıklarını açıkladı.

Polis, darp edilen ve soyulan 3 şahsın Girne Akçiçek Hastanesi'ne götürülerek genel vücut muayenelerinin yapıldığını ve ciddi şekilde darp edildiklerine dair doktor raporları temin edildiğini söyledi. Polis, 3 müştekinin karakolda ifade vermek için bekledikleri esnada tutuklanarak karakola getirilen zanlıları görüp evlerine giren şahısların onlar oldukları hususunda ifade verdiklerini belirtti. Polis, zanlıların mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydetti.

"ZANLILAR İKAMET İZİNSİZ"

Polis, bu süre içerisinde yapılan araştırmada Yunus Reşit Ağaoğlu’nun 11.02.2024 tarihinden, Emrah Kızıltaş’ın ise 01.10.2022 tarihinden beridir KKTC'de ikamet izinsiz olduklarını belirlediklerini açıkladı. Polis, M.A.R.’ya ait biri tarihi geçiş diğeri de yeni olmak üzere 2 adet Bangladeş Pasaportu, 1 adet Bangladeş Kimliği ve ehliyeti C.G’ye ait  100 doları tüm aramalara ve soruşturmalara rağmen bulunmadığını açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

KAMALI HABER 

 

21/02/2024 15:32
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: zanlı, soygun, darp,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.