Zararı olan üreticilerin dikkatine!

Hortum, rüzgar, dolu  ve şiddetli yağışlardan  zarar gören üretici ve hayvancıların  yarın  08.00-14.00 saatleri arasında  Yenierenköy ve Girne’deki Tarım ve Hayvancılık Dairelerine  başvurmaları istendi.

ads ads ads ads
20/11/2020

ads
ads
ads
Zararı olan üreticilerin dikkatine!

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,  Genel Tarım Sigortası Fonu kapsamında olan patates üretim alanları, bağ alanları, narenciye alanları, sera, muz üretim alanları zarar gören üreticilerin, yarın 08.00-14.00 saatleri arasında Yenierenköy Tarım Dairesi’ne ve Girne Tarım Dairesi’ne başvurmaları istendi.

Genel Tarım Sigortası Fonu kapsamında olan ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların telef olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanları, yıkılan hayvan barınakları (ahır, ağıl) ve zarar ziyanları ile ilgili olarak da aynı saatlerde Yenierenköy ve Girne’deki Hayvancılık Dairelerine  başvurmaları gerektiği kaydedildi.

Bakanlığa bağlı Tarım Dairesi ve Genel Tarım Sigortası Fonu yetkililerinin, bugün yaşanan doğal afetlerden  zarar gören Yenierenköy, Yeşilköy, Sipahi, Gelincik ve Ziyamet köylerinde incelemelerde bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, Girne bölgesinde meydana gelen hortum sonrasında  zararların  oluştuğunun  tespit edildiği ifade edildi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, üreticilerin zarar ziyanını karşılamak için ilgili dairelerin yarın hizmet vereceğini belirtti.

Bakan Oğuz  yaşanan doğal afetten  zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

20/11/2020 19:33
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: KKTC, KKTC Tarım bakanlığı, haberkibris
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.