HABER KIBRIS

Zenginses göz ameliyatı oluyor

Asya Rıdvanoğlu’na arabası ile çarparak feci şekilde ölümüne neden olmaktan 6 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Ali Zenginses, tedavi için Türkiye’ye sevk edildi

ads
15/04/2018

Zenginses göz ameliyatı oluyor

 Asya Rıdvanoğlu’nun 2014 yılında feci şekilde hayatını kaybettiği trafik kazasında 6 yıl 6 ay hapse mahkûm edilen Ali Zenginses, 8 Nisan tarihinde gözlerinde yaşadığı sorun gerekçesi ile İstanbul Göz Hastanesi’ne sevk edildiği ve orada ameliyat geçireceği öğrenildi. 2015 yılında Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “tedbirsizlikle adam öldürme” ve “alkollü araç kullanma” dâhil 4 suçtan suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezasına mahkûm edildi. Cezayı az bulan Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil, davayı istinaf götürmüş, Zenginses’in cezası Yargıtay Ceza Mahkemesi tarafından 2017 yılında 6 yıl 6 aya yükseltilmişti.

Hız cezayı artırmıştı

Yargıtay Ceza Mahkemesi, Zenginsesin kaza anında aşırı süratli araba kullanmasını aleyhine bir unsur olarak değerlendirmiş, alt mahkemenin bu unsuru yeterince değerlendirmediğine kanaat getirerek cezanın arttırılmasına karar vermişti.

Trafikten men edildi

Yargıtay Ceza Mahkemesi 2017 yılında hapislik cezası yükseltilen Ali Zenginses için tahliye edildikten sonra ehliyetinin 5 yıl süre ile iptal edilmesine emir vermişti.

Devrim DEMİR/Havadis

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ali zenginses,  Asya Rıdvanoğlu, göz ameliyatı, Zenginses göz ameliyatı oluyor, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.