HABER KIBRIS

Zeytin Dalı Harekâtı'nda 23'üncü gün; bir asker daha şehit oldu

Harekâtın 22'nci gününde 11 asker, hayatını kaybetmişti

ads
11/02/2018

Zeytin Dalı Harekâtı'nda 23'üncü gün; bir asker daha şehit oldu
ads

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı'nda bugün (11 Şubat 2018) bir asker daha şehit oldu.
Dünkü çatışmalarda da 11 asker hayatını kaybetmişti.

TSK'dan yapılan açıklamada, "harekâtın başladığı günden bu yana 1266 teröristin etkisiz hâle getirildiği" bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 19 hedef imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. 86 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1.266 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Zeytin Dalı Harekâtı
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems