Zoom, Rusya'da kullanımı yasakladı

ads ads ads ads
07/04/2021

ads
ads
Zoom, Rusya'da kullanımı yasakladı

Zoom, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'ndaki devlet kurumları ve kısmen devlete ait şirketlere hizmet satış lisanslarını geri çektiğini duyurdu.

Rus Kommersant gazetesinin, Zoom’un Rusya ve BDT’deki distribütörü RightConf şirketine dayandırdığı haberine göre, Zoom söz konusu ülkelerdeki devlet kurumları ve kısmen devlete ait kuruluşlar için satış lisanslarını geri çekti.

Söz konusu yasak nedeniyle Rusya’da özellikle eğitim sektörünün etkileneceği yorumuna yer verilen haberde, Zoom’un kararının arkasında ABD’nin yaptırımlarına yönelik endişelerin bulunduğu kaydedildi.

Rus mevzuatına uyum zorluklarının da şirketin kararında etkili olduğunun ifade edildiği haberde, Zoom’un Rusya ve BDT’deki kamu sektörü için ayrıca bir video konferans programı geliştirmesinin de ihtimal dahilinde olduğuna işaret edildi.

Rusya Federasyonu Dijital Kalkınma, İletişim ve Kitle İletişim Bakanı Maksut Şadayev, 24 Mart’ta yaptığı açıklamada, Rusya tarafından Zoom’a alternatif olarak geliştirilen programın 2022’de hazır olacağını öne sürmüştü.

07/04/2021 17:55
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: rusya, zoom, yasak, haberkibris
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.