Zorla kaçırdılar, dövdüler, tehdit ettiler

ads ads ads ads
24/07/2021

ads
ads
ads
Zorla kaçırdılar, dövdüler, tehdit ettiler

Gönyeli’de meydana gelen Zorla İnsan Kaçırma, Vahim Zarar, Şiddet Kullanma Tehdidi, Ciddi Darp suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Emam Hossain, Mohammed Abu Syed, Abdülbaki Morgül ve Melih İneci tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Sevinç 23 Temmuz 2021 tarihinde saat 12.00 raddelerinde zanlılar Emam HOSSAIN, Mohammed Abu SYED, Abdülbaki MORGÜL ve Melih İneci'nin  Belal HOSSEN'i Facebook isimli sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımıyla ilgili konuşup, Lefkoşa'da bulunan bir otele götürmek maksadıyla kullanımında oldukları henüz tespit edilemeyen plakası meçhul araca alıp, hotele götürmeyip Girne'ye doğru sürüp adı edileni zorla alıkoyup zanlı HOSSAIN adı edilene "Seni dövecem, öldürecem" demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunup, Girne anayolu üzerinde henüz tam olarak belirtilmeyen bir mevkide aralarında çıkan tartışmada henüz tespit edilemeyen zanlılardan biri Belal HOSSEN' in sağ gözüne ve burnuna yumruk vurup ciddi şekilde darp edip burun kemiğinin çoklu kırılmasına sebep verip vahim ve bedensel zarara uğrattığını söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak bir kişinin daha arandığını belirtti. Zanlıların yapılan şikayet üzerine Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği Lefkoşa' da tespit edilerek tutuklandığını alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu da belirterek ilk etapta zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

24/07/2021 11:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Emam Hossain, Mohammed Abu Syed, Abdülbaki Morgül, Melih İneci
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.