Kurultay 10 Ay Ertelendi, Başkanlığa Saner Vekalet Edecek

Ulusal Birlik Partisi’nden Cumartesi günü yapılacak genel başkanlık seçimi ikinci turu öncesinde şok bir haber geldi.

ads ads ads ads
05/11/2020
HK

ads
Kurultay 10 Ay Ertelendi, Başkanlığa Saner Vekalet Edecek

Ulusal Birlik Partisi’nden Cumartesi günü yapılacak genel başkanlık seçimi ikinci turu öncesinde şok bir haber geldi. Kurultayın ikinci turunun 10 ay ertelenmesi ve olağan kurultay yapılması noktasında her iki adayın da onay verdiği ve ikinci tur seçimin Ekim 2021’de yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi. UBP’den resmi açıklamanın ise bugün içerisinde yapılacağı kaydedildi.

Saner 10 ay vekalet edecek

UBP’de ikinci tur seçimin 10 ay erteleneceği ve Genel Sekreter Ersan Saner’in başkanlığa vekalet edeceği, bu süre zarfında da Saner başbakanlığında bir hükümet kurulacağı kaydedildi.

UBP’de şu sıralarda devam eden toplantıda kurultayın ertelenmesinin konuşulduğu kaydediliyor. UBP’de Ekim 2021’de yapılacak kurultayda Hasan Taçoy ve Faiz Sucuoğlu’nun yarışacağı ifade ediliyor.

Dış müdahalenin engellenmesi ve birliğin bozulmaması nedeniyle böyle bir noktaya gelindiği kaydedilirken, olağanüstü kurultayın olağan kurultaya evrilmesi planlanıyor.

Haber Kıbrıs Haber Merkezi’nin edindiği bilgiye göre her iki adayın da UBP’nin birliği için böyle bir karara olumlu baktığı kaydedilirken, Ersan Saner başkanlığında kurulacak yeni hükümette her iki adayın da bakan olarak yer alması kararlaştırıldı.

05/11/2020 10:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ersan saner, ulusal birlik partisi, hasan taçoy, ersin tatar, faiz sucuoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.