DAÜ ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Genel İşbirliği Protokolü imzaladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. arasında bugün “Genel İşbirliği Protokolü” imzalandı.

ads ads ads ads
17/09/2010
TAK

ads
DAÜ ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Genel İşbirliği Protokolü imzaladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. arasında bugün “Genel İşbirliği Protokolü” imzalandı.

DAÜ’den verilen bilgiye göre Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Besimler ile DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Yılmaz’ın imzaladığı protokol, DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi aracılığıyla Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. personeline kurs, seminer ve atölye çalışmaları eğitimi verilmesini içeriyor.

Protokolde ayrıca Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd.’in talepleri doğrultusunda gerekli proje ve danışmanlık hizmetlerinin sağlanması, taraflar arasında ortak etkinlikler konusunda işbirliği yapılması, Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd.’in üniversite etkinliklerinde ve faaliyetlerinde sponsor olarak yer alması da bulunuyor.

Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Besimler, bankanın Kıbrıs’ın 3. büyük bankası konumunda olduğunu ve ekonomide önemli bir yeri bulunduğunu söyledi.

Besimler, daha iyi hale gelmek için yeni atılımlarda bulunduklarını kaydederek, müşteri memnuniyetine önem verdiklerini anlattı.

İLK ETKİNLİK: STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞTAYI

DAÜ ile böyle bir anlaşma yapılmasının önemine işaret eden Besimler, ilk etapta 25-26 Eylül’de “stratejik planlama çalıştayı” düzenleneceğini ve 40 civarında paydaşın katılacağı bu çalıştayla Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd.’in yeni vizyon ve misyonları ile stratejik hedeflerinin belirleneceğini açıkladı.

DAÜ Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Halil Nadiri de, DAÜ’nün mevcut bilgi birikimini ve alt yapı imkânlarını toplumla paylaşmayı görev bildiğini vurgulayarak, bu tip işbirliklerine her zaman hazır olduklarını söyledi.

Bir üniversitenin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve topluma yönelik çalışmalar yapma gibi 3 büyük görevi olduğunu ifade eden Doç. Dr. Nadiri, bu kapsamda yaşam boyu sürekli eğitimin önemli olduğunu ve DAÜ olarak topluma ve kurumlara eğitim vermeyi görev edindiklerini kaydetti

17/09/2010 14:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Kıbrıs, protokol
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.