Genç kızı önce dövdüler sonra soydular…

Lefkoşa’da özel bir üniversite okuyan Vicdan Safel, okulun tuvaletlerinde saldırıya uğradığını iddia etti

ads
ads
16/12/2018

ads ads
Genç kızı önce dövdüler sonra soydular…

Haber Kıbrıs Özel

Lefkoşa’da özel bir üniversite okuyan Vicdan Safel, okulun tuvaletlerinde saldırıya uğradığını iddia etti. Haber Kıbrıs Haber Merkezi’ne ulaşan Safel, 14 Aralık Cuma günü yaşanan olayı anlattı. 

Lefkoşa’da bir üniversitede öğrenim gören Safel, 14 Aralık Cuma günü okulun veterinerlik fakültesinde tuvalete girdiğini kaydetti. Tuvalette ellerini yıkadığı sırada 2 öğrencinin arkasından tuvalete geldiğini kaydeden Vicdan Safel, 1 öğrencinin o sırada lavabonun üzerinde bulunan çantasına elini attığını ve cüzdanını çıkarttığını söyledi. İlk önce öğrencinin ne yaptığına anlam veremediğini kaydeden Vicdan Safel “ne yapıyorsun” dediğini ancak müdahale etmeye çalıştığı sırada diğer öğrencinin kendisini tuttuğunu anlattı. O esnada diğer öğrencinin cüzdanından paraları aldığını kaydeden Safel, can havliyle kendisini tutan öğrenciye vurduğunu, ancak sonrasında 2 öğrencinin de kendisine yumruk atmaya başladığını belirtti.

“Beni yerde tekmelediler”

Art arda aldığı yumruklar karşısında ağzından ve burnundan kan geldiğini söyleyen Vicdan Safel, “yere yığıldım, gözümü açtığımda bir tanesinin elinde arabamın anahtarı vardı, ayağımla ayağına vurdum. Sonra anahtarı bana savurtup beni yerde tekmelediler” dedi.

  Arkadaşları kanlar içinde buldu!

Uğradığı darp ve gasp karşısında  kendinden geçen Vicdan Safel’i arkadaşları yerde kanlar içinde buldu. Safel, arkadaşlarının da yardımı ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis soruşturması sürüyor…

Olayın ardından adli şubeye şikayette bulunduğunu anlatan Vicdan Safel, olay yeri inceleme ekiplerinin olay yerinde inceleme yaptığını ancak fakültenin ilk katında kamera bulunmamasından ötürü saldırganlara ulaşılamadığını söyledi. Safel, okulun ihmalkarlığı yüzünden kendisinin mağdur olduğunu ekledi.  Olayla ilgili polis soruşturması sürüyor.

16/12/2018 15:17
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Genç kızı önce dövdüler sonra soydular…, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.