Haber Kıbrıs dünkü liderler görüşmesinin perde gerisine ulaştı!

ads ads ads ads ads
27/02/2019

ads
Haber Kıbrıs dünkü liderler görüşmesinin perde gerisine ulaştı!

Haber Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis arasında dün gerçekleşen görüşmeyle ilgili perde gerisi bilgilere ulaştı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Akıncı’nın özellikle KKTC’ye, Larnaka ya da Baf Havaalanları üzerinden gelen turistlere dönük yapılan uygulamaları gündeme getirdiği ve bu uygulamaların ilişkileri zehirlediğini söylediği kaydedildi. Akıncı'nın Rum lidere bu uygulamaların çağ dışı olduğunu ifade ederek uygulamalara son verilmesi için girişimde bulunmasını istediği de öğrenildi.

“Ad-Hoc Komitenin zararı ne?”

Kıbrıslı Türklerin Avrupa Birliği ile Uyumunu artırmak amacıyla kurulan Ad-Hoc komitenin Crans Montana’da gerçekleşen müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Rum tarafının girişimleri ile askıya alınmasının da dünkü görüşmede gündem olduğu kaydedildi. 

Haber Kıbrıs’ın edindiği bilgiye göre Akıncı Anastasiadis’e “Kıbrıslı Türklerin AB’ye hazırlanmasının kime zararı olacak” diyerek çıkıştı. Akıncı’nın Rum lidere “Bunun akıl dışı olduğunu ve komitenin işlevsellik kazanması yönünde gereğinin yapılması” yönünde telkinde bulunduğu ifade edildi.

27/02/2019 19:45
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Haber Kıbrıs dünkü liderler görüşmesinin perde gerisine ulaştı!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.