Harmancı: 24 saat içinde kaldırmazsa biz kaldıracağız

Yakın Doğu Üniversitesi’nin, Girne Kapısı’ndaki küçük çembere heykel koyması hem bölge esnafını hem de Lefkoşa Türk Belediyesi’ni rahatsız etti.

ads ads ads ads
11/11/2020

ads
Harmancı: 24 saat içinde kaldırmazsa biz kaldıracağız

Yakın Doğu Üniversitesi’nin, Girne Kapısı’ndaki küçük çembere heykel koyması hem bölge esnafını hem de Lefkoşa Türk Belediyesi’ni rahatsız etti. YDÜ küçük çembere kimseye sormadan ve izin almadan heykel yerleştirdi.

Trafiği aksatacak şekilde yerleştirilen heykel için Yakın Doğu Üniversitesi’ne Lefkoşa Türk Belediyesi’nden ne de Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin aldı.

Hem trafiği hem de vatandaşların yürüyüş yollarını daraltacak şekilde koyulan heykeller ciddi bir rahatsızlık yarattı.

Harmancı: 24 saat içinde kaldırmazsa biz kaldıracağız

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin LTB’den izin almadan küçük çembere yerleştirdiği heykelin izinsiz olduğunu ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin herhangi bir bölümünden izin almadan yerleştirilen heykelin Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan da izinsiz bir şekilde bölgeye konulduğunu söyledi.

Harmancı, YDÜ’nün 24 saat içerisinde heykeli o bölgeden kaldırması gerektiğini aksi takdirde kendilerinin heykeli kaldıracağını söyledi.

11/11/2020 14:11
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Yakın Doğu Üniversitesi, boğa heykeli, girne kapısı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.