Korkutan uyarı: 3. Dünya Savaşı’na hazır olun

ads ads ads ads
10/05/2017

ads
Korkutan uyarı: 3. Dünya Savaşı’na hazır olun

ABD-Kuzey Kore gerilimi tüm dünyayı diken üstünde tutarken, meşhur hacker grubu Anonymous, yayınladığı ürkütücü videoyla, tüm insanlara III. Dünya Savaşı'na hazır olmalarını tavsiye etti.

Amerikan New York Post gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre; grup video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanan 6 dakikalık mesajında, “Kore yarımadasında belirmekte olan bir savaşın tüm belirtileri su yüzüne çıkıyor” ifadesi yer aldı.

Çeşitli devletlere ait resmi sitelere saldırılar düzenleyen aktivist hacker grubu Anonymous’a göre; ABD Başkanı Donald Trump kıtalararası balistik Minuteman 3 füzesini geçen hafta test etmesi, üstelik Japon yetkililerin vatandaşlarını muhtemel bir nükleer saldırıya hazır olmaları konusunda uyarması, ABD ile Kuzey Kore arasında büyük bir çatışmaya işaret ediyor.

Bu ihtimali güçlendiren bir diğer unsur ise Çin’in Kuzey Kore’de bulunan vatandaşlarına ülkeye dönme çağrısı yapması.

Videoya yansıyan mekanik ses, “Bu harbi küresel sonuçları olacak gerçek bir savaş. Üç süper güç birbirine girecek ve diğer milletler taraflarını seçmek zorunda kalacak” diyor.”

Dehşete düşüren videoda şu ifadeler de yer alıyor: “Geçmiş savaşlardan farklı olarak, kara ordularını da içermesine karşın bu savaş, muhtemeldir ki daha şiddetli, vahşi ve süratli olacak. Küresel bazda hem çevre hem de ekonomik olarak yıkıcı olacak.”

10/05/2017 08:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: dünya savaşı, hacker, Anonymous,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.