Pilli’den Saner’e: Artık seni sevmiyorum…

ads ads ads ads
21/02/2021

ads
ads
Pilli’den Saner’e: Artık seni sevmiyorum…

Sağlık Bakanlığı görevinden alınan Ali Pilli, geçtiğimiz hafta Başbakan Ersan Saner ile arasında geçen “İstifa et” diyaloğunu anlattı.

Ali Pilli, Başbakan Saner’i eleştirerek “Başbakan Saner artık burada oturamaz…” ifadelerini kullandı.

Ali Pilli, şöyle konuştu:

Bir hafta önce Başbakan Ersan Saner beni çağırdı ‘Ali bey seni seviyorum. İstifa et. Bana zarar veriyorsun, bu ülkeyi yönetemiyorum’ dedi.

Ben de “Bana bunu söylüyorsun ya ben artık seni sevmiyorum. Sen iyi niyetli değilsin. Beni görevden al bu hakkın var” dedim.

Saner ise “Abi ben seni görevden alamam. Seni görevden alırsam partide halk da üstüme gelir” dedi cevabım “Ben ekibimle birlikte çalışmaya devam edeceğim. Sen istersen beni buyur görevden al dedim ve çıktım. O gün köprüler atıldı. O günden sonra aramız hep limoni oldu.

“Başbakan Saner artık burada oturamaz…”

Başbakan Ersan Saner artık burada oturamaz, oturmamalı. Çünkü UBP’lilere samimi değil. Ben kendi görüşümü söyledim diye Başbakan Saner bana ‘Benim ülkeyi yönetmeme engel oluyorsun diyor’

Ben ne dedimse Bilim Kurulu da Sağlık Üst Kurulu da aynı şeyi söyledi.

Basın çalışanlarını aşıladım diye Başbakan Saner beni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a şikayet etti. Üstelik basıncıları aşılamama değil gidip orada açıklama yapmama bozuldu.

 

21/02/2021 12:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Pilli’den Saner’e: Artık seni sevmiyorum…, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.