SAYTEV, Türkiye üçüncü liginde şampiyon oldu

ads ads ads ads
22/04/2019

ads
SAYTEV, Türkiye üçüncü liginde şampiyon oldu

SAYTEV’in sponsor olduğu ve hocalığını Levent Menteş Baytaroğlu ve Zekai Soyadlı’nın üstlendiği KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği  bayanlar masatenisi takımı KKTC'de bir ilki başardı. Türkiye masa tenisi bayanlar 3. liginde şampiyon olan SAYTEV bayanlar masa tenisi takımı ilk kez ikici lige yükselen takım oldu.

Yağmur Aktunç, Sude Köknel, Şerif Kuyucu, Elif Töre ve iIvet Ivaylova Ilieva isimlerinden oluşan SAYTEV bayan takımı, 17 takımdan oluşan Türkiye üçüncü masa tenisi liginde mücadele etti. Ligin son ayağında altı maç yapan SAYTEV bayan masa tenisi takımı, altıda altı yaptı. Bütün maçlarını kazanan SAYTEV bayan takımı büyük bir başarı sağlayarak ikinci  lige çıktı.

Bir değerlendime yapan yönetim kurulu üyesi Münevver Saydam, SAYTEV olarak bir ilki başarmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Türkiye liglerinde oynayan ilk bayanlar takımı olarak  bu sonucun büyük bir başarı olduğunu söyledi. Bu projeye başlarken amaçlarının Kuzey Kıbrısta eğer istenirse birçok şeyin başarılabileceğini ısbatlamak olduğu olduğunu söyledi. Özellikle toplum içinde daha farklı bir konuma yerleştirilmek istenen kadınlarımızın Türkiyede böyle bir başarıya imza atması bizi gururlandırdı dedi. Bu başarıya emek koyan herkese vakıf adına teşekkür eden Münevver Saydam bu başarının devamını diledi.

Muğla’da 20-21 Nisan tarihlerinde oynanan maçlar ;

KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği 3 - ÇORUM 1

KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği 3 - ISPARTES 0

KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği 3 - Büyük Kolej 2

KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği 3 - İskenderun lirleyece:2

KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği 3 - Gaziantep 0

KKTC Kültür ve Dayanışmöa Derneği 3-Hatay 1

22/04/2019 18:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: SAYTEV, Türkiye üçüncü liginde şampiyon oldu, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.