HABER KIBRIS

Kıbrıslı Yetenek Hamit Üçok; “İyi şeyler başaracağıma inanıyorum …”

ads
09/08/2018

Kıbrıslı Yetenek Hamit Üçok; “İyi şeyler başaracağıma inanıyorum …”

Hamit  Üçok sanat üzerine eğitim almış 22 yaşında bir genç. Çalışmaları ile ilgi çeken Üçok’la biz de yakından tanışmak istedik. Sorularımıza cevap verdiği için kendisine çok teşekkür ederiz. 

 Üçok, Filistinli bir sivilin İsrailli askerler tarfından nasıl esir alındığı üzerine oldukça anlamlı bir çalışma yapmış.

Nelerin resmini yapıyorsunuz?

     İnsanların korkuları , duygusal çöküşleri , politik değerleri ve önyargılarıyla   ilgileniyorum. Bu duyguları yapabilmek için desen eğitimine sahip olmam önemli bir avantaj.

Sanat eğitimi almaya nasıl karar verdiniz?

    Çocukluğumdan beri resime olan ilgim önemli bir faktör. Babam hep en iyi olduğun işi yap derdi. Sanat benim yaşam tarzım ve kendimi en iyi ifade etme biçimim.

Ünlü Kıbrsılı sanatcı Güner Pir ile nasıl tanıştınız ?

     Ailem küçük yaşta yeteneğimi fark edince kendimi geliştirebilmem için destek almaya karar verdiler. Böylelikle Güner Hocam ile sekiz yaşında tanıştım. Kendisinin üzerimde çok emeği var, hakkını asla ödeyemem.

Hamit  Üçok

Gelecek planlarınızda neler var?

 En kısa zamanda çok çalışıp ilk sergimi açmak istiyorum.

 

İngilterede sanat eğitimi almanın avantajları oldu mu?

   Köklü ve iyi bir sanat eğitimi şart. Yeni ingiltere’den güzel bir neticeyle mezun oldum. Profesyonelliğin başındayım. İyi şeyler başaracağıma inanıyorum. Çağdaş sanatla soluk soluğa olmak güzel birşeydi.

Kaynak:vayguzzum.com

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Hamit Üçok, sanat, eğitim, haber, Üçok, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.