Çin'de temaslı bir çalışan kaosa neden oldu

Çin’in Şanghay'de bulunan IKEA mağazasında bir kişinin Covid-19 hastası ile temaslı olduğunun öğrenilmesiyle, müşterilerin mağazada dışına çıkmasına izin verilmemesi sonucu kaosa neden oldu.

ads ads ads ads
17/08/2022
ihlas haber ajansı

ads
ads
Çin'de temaslı bir çalışan kaosa neden oldu

Çin'in Şanghay şehrinin Xuhui bölgesindeki IKEA mağazasında, bir kişinin Covid-19 hastası ile temaslı olduğu öğrenilmesinin ardından tansiyon yükseldi. Güvenlik güçleri, ziyaretçilerin Covid-19 temaslı kişiyle aynı ortamda bulundukları gerekçesiyle dışarı çıkmalarına izin vermedi. Panik içindeki müşterilerin, görevlilerin kapattığı kapılara koşması kaosa neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüde ise, kapıları kapatmaya çalışan IKEA mağaza görevlilerinin başarılı olamadığı ve insanların kaçtıkları görüldü.

Şanghay Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı Zhao Dandan yaptığı açıklamada, IKEA mağazasının kapatılması kararının mağazadaki 6 yaşındaki bir çocuğun Covid-19 hastası bir kişiyle yakın temasta bulunduğunun öğrenilmesi sonucu alındığını duyurdu. Zhao, IKEA mağazasında bulunanların 2 gün karantinaya alınması ve 5 gün boyunca sağlık takibi yapılması gerektiğini söyledi.

17/08/2022 09:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: çin, covid-19, temaslı,
MANŞETLER

HK KORONAVİRÜS

Çin’de Covid krizi büyüyor… 20 günde 250 milyon vaka

HK KORONAVİRÜS

Sıfır Covid uygulamasıyla halkın sert tepkilerini toplayan Çin, bir süredir katı önlemleri rafa kaldırmıştı. Ancak ülkede yeniden Covid vakalarında yaşanan patlama endişe yarattı. Geçtiğimiz günlerde morglarda yer kalmadığı dünya basınına yansırken şimdi de 20 günde 250 milyon kişinin Covid olduğu belirtiliyor. Vaka ve ölü sayılarının hükümetin belirttiği rakamlarla örtüşmemesi de tartışmalara neden oldu.

Yeni varyantın ismi belli oldu

HK KORONAVİRÜS

Dünya çapında 660 milyon kişiye bulaşan, 6.5 milyondan fazla kişinin ölümüne yol açan, Covid 19 pandemisi artık birçok ülkenin gündeminden çıkmak üzere. Buna karşın artan vakalar uzmanları endişelendiriyor. Güney Afrika'da bir araya gelen virüs ve salgın hastalık uzmanları, kış mevsimine girilirken yeni ve daha ölümcül varyant riskinin sürdüğü uyarısında bulundu. Şimdilik ortaya çıkmasa da yeni varyant için kullanılacak isimse "Pi" olacak.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.