Covid aşısı olmayan Djokovic, ABD Açık Tenis Turnuvası'na katılamayacak

Ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic, ABD Açık Tenis Turnuvası'na katılamayacak Ekim 2021'den bu yana Covid aşısı olmayanlar ABD'ye alınmadığından, Djokovic New York’a gidemiyor. Djokovic'in Ocak ayında Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na katılmasına da izin verilmemişti.

ads ads ads ads
26/08/2022
bbc

ads
Covid aşısı olmayan Djokovic, ABD Açık Tenis Turnuvası'na katılamayacak

Novak Djokovic’in yokluğunda İspanyol Rafael Nadal'ın, ABD Açık Tenis Turnuvası'nda kariyerinin 23. Grand Slam şampiyonluğunu kazanma şansı artabilir.

Djokovic aşı karşıtı açıklamalarıyla biliniyor.

Sırp tenisçi, Nisan 2020'de, henüz hiçbir Covid aşısı yokken aşıya karşı olduğunu söylemişti.

Djokovic bir Instagram canlı yayınında ise pozitif düşüncelerin kirli suyu temizleyebileceğini öne sürerek ''Bilim insanları moleküllerin duygularımıza tepki verdiğini kanıtladı'' demişti.

Djokovic Ocak ayında Avustralya'da mahkemeye yaptığı tüm itirazların reddedilmesinin ardından ülkeden sınır dışı edilmiş; turnuvaya katılmak için uğraştığı 10 günün sonunda Dubai'ye gitmişti.

26/08/2022 10:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: covid, aşı, tenis,
MANŞETLER

HK KORONAVİRÜS

Çin’de Covid krizi büyüyor… 20 günde 250 milyon vaka

HK KORONAVİRÜS

Sıfır Covid uygulamasıyla halkın sert tepkilerini toplayan Çin, bir süredir katı önlemleri rafa kaldırmıştı. Ancak ülkede yeniden Covid vakalarında yaşanan patlama endişe yarattı. Geçtiğimiz günlerde morglarda yer kalmadığı dünya basınına yansırken şimdi de 20 günde 250 milyon kişinin Covid olduğu belirtiliyor. Vaka ve ölü sayılarının hükümetin belirttiği rakamlarla örtüşmemesi de tartışmalara neden oldu.

Yeni varyantın ismi belli oldu

HK KORONAVİRÜS

Dünya çapında 660 milyon kişiye bulaşan, 6.5 milyondan fazla kişinin ölümüne yol açan, Covid 19 pandemisi artık birçok ülkenin gündeminden çıkmak üzere. Buna karşın artan vakalar uzmanları endişelendiriyor. Güney Afrika'da bir araya gelen virüs ve salgın hastalık uzmanları, kış mevsimine girilirken yeni ve daha ölümcül varyant riskinin sürdüğü uyarısında bulundu. Şimdilik ortaya çıkmasa da yeni varyant için kullanılacak isimse "Pi" olacak.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.