Ömür Gedik'in İdam Cezası Paylaşımı Olay Oldu

ads ads ads ads
18/07/2016
Bekir ÇAĞLAYAN

ads
ads
ads
Ömür Gedik'in İdam Cezası  Paylaşımı Olay Oldu

Ömür Gedik'ten 'İdam Cezası' Paylaşımı

Darbe girişiminin ardından yakalanan komutanlar için istenen idam cezası hakkında Ömür Gedik cezanın tecavüzcüleri, çocuk ve hayvan haklarını hiçe sayanları da kapsamasını istedi.

15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinin ardından tartışmaya açılan konulardan biri de idam cezası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Parlamentonun vereceği karardır" değerlendirmesi yaparken, Başbakan Binali Yıldırım ise, idam cezası taleplerine, "gereken yapılacak" diye karşılık verdi.

İDAM CEZASI FARKLI ŞEKİLLERDE YANKI BULDU

Aradan geçen 12 yıl sonra 'idam cezası'nın geri getirilmesi konuşuluyor. Özellikle 15 Temmuz'u 16'ya bağlayan gece gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tutuklanan komutanlar için istenen idam cezası, sosyal medyada farklı şekillerde yankı buldu.

"TECAVÜZCÜLER DE İDAM ETTİRİLMELİ"

Özellikle kadına karşı artan şiddet ve tecavüz olayları sonrasında istenen idam cezasının bir şekilde görmezden gelinerek yaşanan bu olaydan sonra ciddi bir şekilde gündeme getirilmesine tepki gösteren Ömür Gedik, getirilecek muhtemel idam cezası sonrası sadece darbecilerin değil tecavüzcülerin de idam cezasına çarptırılması gerektiğini şu sözlerle belirtmiş:

"İdam cezası gelirse tecavüzcüleri, çocuk ve hayvan haklarını hiçe sayanlarları da kapsayacakmı!!

ayacak mı!!!"

18/07/2016 11:47
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Hayvan Hakları, Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, Sosyal Medya, Recep Tayyip, İdam Cezası, Parlamento
MANŞETLER

HK SOSYAL MEDYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.