Endonezya'nın 'Seks Dağı'

ads
28/09/2016

Endonezyalıların gizli geleneği: ‘Seks dağı’nda yabancılarla birlikte oluyorlar

ads
ads
Endonezya'nın 'Seks Dağı'

ABD televizyon kanalı NBC’de yayınlanan Dateline’da, Endonezya’daki en geniş etnik grup Javaların ilginç ve gizli bir ‘dini‘ geleneği olduğu iddia edildi.

Gazeteci Patrick Abboud’un kısa belgeselinde, binlerce kişinin Endonezya’nın Java adasının merkezinde bulunan Gunung Kemukus adlı dağa gittiği ve ‘ibadet‘ amacıyla tanımadığı kişilerle seks yaptığı belirtildi.

İlk defa ortaya atılan bu iddiaya göre, birçok Endonezyalı 35 günde bir yedi kez üst üste ‘seks dağı’na giderek iyi şans getirmesi amacıyla yabancılarıla birlikte oluyor.

16’ncı yüzyıldan kalma bir gelenek

Rivayete göre 16’ncı yüzyılda ilişki yaşadıkları ortaya çıkan genç bir Endonezyalı prensle üvey annesi bu dağa kaçmış. Daha sonra dağda yakalanan prensle üvey annesi burada öldürülüp gömülmüş; gelenek de bu olay üzerine başlatılmış.

Bugün nüfuslarının yaklaşık 100 milyon olduğu tahmin edilen Javaların büyük bölümü İslam’ı seçerken, kültürlerinin İslam, Hristiyanlık ve Yahudiliğin bir karışımı olduğu belirtiliyor.

Evlilerden, hükümet yetkililerine…

Abboud bu gelenek hakkında “Oldukça garip bir hikaye. Birkaç yıl önce böyle bir şey olduğunu duymuştum ardından gidip ne olduğunu gördüm” derken, dağa evli kişilerden ev kadınlarına, hükümet yetkililerinden seks işçilerine uzanan birçok farklı kesimin gittiğini öne sürdü.

Bu ibadetin Java dininden kalma bir gelenek olduğu ifade edilirken, birçok kişinin korunmadan seks yaptığı ve bu nedenle ülkede HIV (+) vakalarının arttığı savunuldu. 

28/09/2016 08:22
ad
Bu habere tepkiniz:
TAGS: endonezya, seks dağı
MANŞETLER

HK ABSÜRD

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.